Ekstraklasa. Zagłębie Sosnowiec pokonało Arkę Gdynia

Zagłębie Sosnowiec pokonało Arkę Gdynia 3:2 w meczu 22. kolejki LOTTO Ekstraklasy. Bohaterem spotkania został zdobywca dwóch bramek dla gospodarzy - Szymon Pawłowski.

Mecz w Sosnowcu zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla gości, bo już w 8. minucie po asyście Macieja Jankowskiego gola strzelił Damian Zbozień. Pół godziny później, po strzale Zarko Udovicicia, było już 1:1. Na przerwę, dzięki drugiej bramce Zbozienia (z karnego), w lepszych humorach schodzili jednak arkowcy.

W 61. minucie, po golu Szymona Pawłowskiego, ponownie mieliśmy remis. W 82. minucie gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Mogli, jednak rzut karny fatalnie przestrzelił Vamara Sanogo.

To, co nie udało się napastnikowi Zagłębia, udało się Pawłowskiemu. W 85. minucie pomocnik gospodarzy uderzył z dystansu, piłka po drodze odbiła się od piłkarza Arki i wpadła do siatki, dzięki czemu sosnowiczanie wygrali mecz.

Wygrana nie zmieniła sytuacji Zagłębia w tabeli. Drużyna Valdasa Ivanuskasa wciąż zajmuje ostatnie miejsce w lidze ze stratą pięciu punktów do bezpiecznego, 14. miejsce. Arka, z dorobkiem 25 "oczek", zajmuje 11. miejsce.