Ekstraklasa zmienia nazwę od przyszłego sezonu! Nowy sponsor ligi

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego, od przyszłego sezonu Lotto Ekstraklasa zmieni nazwę i będzie się nazywać PKO Ekstraklasa. Zmieni się także harmonogram meczów.
Zobacz wideo

Video pochodzi z serwisu VOD

Jak twierdzi Tomasz Włodarczyk z Przeglądu Sportowego w sezonie 2019/2020 zmieni się sponsor tytularny Ekstraklasy. Przez ostatnie dwa lata nazwę tytularną wykupiło Lotto, ale umowa wygasa. Wiele wskazuje jednak na to, że w nowym sezonie sponsorem tytularnym zostanie PKO, ale dokładna nazwa może brzmieć inaczej, np. PKO Bank Polski Ekstraklasa lub Bank Polski Ekstraklasa.

Okazuje się, że zmienią się również terminy meczów, a kibice wreszcie doczekają się redukcji spotkań w poniedziałki. Nie wszystkich, ale na pewno Ekstraklasa nie będzie grała w poniedziałek w grudniu i lutym, a w sumie Ekstraklasa będzie grać łącznie w 15 poniedziałków. Poniedziałkowe mecze o 18 miałby zostać przeniesione na niedzielę (godzina 12:30).

Ma to związek ze zdecydowanie najgorsza frekwencją na poniedziałkowych meczach. Kibice wielokrotnie podkreślali, że dotarcie na stadion w poniedziałkowy wieczór jest po prostu trudne.  Niestety, odbija się to na spadku dochodów z dnia meczowego. 

Więcej o: