Jakub Błaszczykowski zgłoszony do prestiżowej nagrody. Nie zdobył jej jeszcze żaden Polak

Dziennikarze "Super Expressu" zgłosili kandydaturę Jakuba Błaszczykowskiego do nagrody FIFA Fair Play. Jeszcze nigdy w historii nie zdobył jej żaden Polak.
Zobacz wideo

FIFA Fair Play to nagroda przyznawana od 1987 roku. W plebiscycie udział mogą brać piłkarze, trenerzy, kibice czy działacze klubów, którzy w trakcie danego okresu wykazali się wyjątkowym zachowaniem. Dotychczas plebiscytu nie wygrał jeszcze żaden Polak, ale w tym roku może być inaczej, bo dziennikarze "Super Expressu" postanowili zgłosić do FIFA kandydaturę Jakuba Błaszczykowskiego.

Reprezentant Polski został w ten sposób wyróżniony za ogromną pomoc, jakiej zaoferował walczącej z problemami Wiśle Kraków. Doświadczony pomocnik udzielił krakowskiemu klubowi pożyczki w wysokości 1,33 mln zł, a dodatkowo zgodził się grać w jej barwach za najniższą możliwą pensję na kontrakcie zawodowego piłkarza - 500 zł miesięcznie, które i tak przekazuje na cele charytatywne.

Nagroda FIFA Fair Play przyznana zostanie pod koniec 2019 roku. W ubiegłorocznym plebiscycie otrzymał ją Lennart Thy, napastnik holenderskiego PEC Zwolle, który w czasie gry w barwach VVV-Venlo został dawcą komórek macierzystych, pomagając w ten sposób dziecku choremu na białaczkę.

Więcej o: