Jakub Błaszczykowski skomentował powrót do Wisły Kraków. Ocenił poziom polskiej ligi

- Poziom polskiej ligi jest dobry, ale nie uważam, że jestem odpowiednią osobą do oceniania. Szczególnie po takim meczu - przyznał Jakub Błaszczykowski po swoim powrocie do ekstraklasy. Wisła Kraków przegrała z Górnikiem w Zabrzu 0:2.
Zobacz wideo

- Górnik Zabrze był lepszy. Grał agresywniej, odbierał piłki w środku pola i wyprowadzał groźne kontrataki. Szybko strzelił gola, a my nie byliśmy w stanie odpowiedzieć. Zespół Marcina Brosza wygrał zasłużenie - ocenił spotkanie Błaszczykowski. Reprezentant Polski docenił klasę Górnika Zabrze i zaznaczył, że Wisłę Kraków czeka dużo pracy. - Górnik Zabrze pokazał dużą determinację i dyscyplinę taktyczną. Przez to my nie mieliśmy odpowiedniej przestrzeni pomiędzy formacjami. Mamy swoje problemy i w najbliższym tygodniu czeka nas dużo pracy - przyznał reprezentant Polski.

Zapytany o to, czy problemem Wisły jest wąska kadra, odpowiedział: - Wierzę we wszystkich zawodników, którzy są w kadrze Wisły Kraków. Mamy umiejętności, ale musimy w nie uwierzyć i pokazać na boisku. Nie będę zrzucał winy na to, że mamy wąską kadrę. Musimy sobie radzić w takich warunkach, w jakich się znajdujemy - powiedział Błaszczykowski.

Dla 33-letniego piłkarza mecz z Górnikiem Zabrze był pierwszym spotkaniem w klubie od pierwszej do ostatniej minuty od 25.10.2017 roku. Wtedy Błaszczykowski rozegrał całe spotkanie w barwach VfL Wolfsburg w meczu Pucharu Niemiec z Hannoverem 96. - Pytanie, czy w moim przypadku to pozytyw, czy negatyw - żartował Błaszczykowski. Ale szybko dodał: - Czuję się dobrze fizycznie. Ciężko pracuję i chcę z Wisłą osiągać jak najlepsze wyniki. W meczu z Górnikiem nie wyszło, ale sport daje szybką możliwość rehabilitacji - zapewnił skrzydłowy.

Wisła Kraków przegrała w Zabrzu z Górnikiem 0:2. Oba gole dla zespołu Marcina Brosza strzelił Mateusz Matras. Wisła po 21. kolejce zajmuje 9. miejsce w tabeli. Ma 29 punktów. Górnik Zabrze jest 14. Zdobył 20 punktów.

Więcej o: