Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski chwalony przez trenera Wolfsburga

Jakub Błaszczykowski w czwartek oficjalnie podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, do której wrócił po 12 latach. Pod wrażeniem jego decyzji i zachowania jest Bruno Labbadia, trener VfL Wolfsburg.
Zobacz wideo

Jakub Błaszczykowski solidnie pracuje na miano żywej legendy Wisły Kraków. 105-krotny reprezentant Polski w czwartek podpisał z "Białą Gwiazdą" półroczny kontrakt. Na podstawie umowy doświadczony skrzydłowy otrzyma najniższą możliwą pensję dla piłkarza zawodowego, czyli 500 zł netto. A całość tej kwoty będzie przekazywał na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka.

Błaszczykowski twarzą odbudowy Wisły stał się jednak już wcześniej, kiedy pożyczył jej 1,33 mln zł. W dużej mierze dzięki temu krakowski klub odbił się od dna i odzyskał licencje na grę w ekstraklasie.

Trener VfL Wolfsburg pod wrażeniem zachowania Błaszczykowskiego

Wspomniana postawa Błaszczykowskiego wzbudziła zachwyt jego byłego trenera, który współpracował z Polakiem w Wolfsburgu. - Rozmawiałem z nim kiedyś na temat przyszłości i jego dalszej kariery. Wspominał o Polsce. Podał mi kilka informacji i byliśmy zgodni co do tego, że powrót do Wisły Kraków wiąże się z wielkim ryzykiem. To, że Kuba mimo wszystko chciał pomóc swojemu staremu klubowi pokazuje, jak wielkim jest człowiekiem - przyznał Bruno Labbadia w rozmowie z magazynem "Kicker". - Miał oferty z innych klubów, ale zdecydował się pomóc - dodał.

- Bardzo go szanuję. Poznałem go jako człowieka, który zawsze dotrzymuje słowa i zawodnika, który miał i ma wielkie umiejętności, ale które w Wolfsburgu nie zawsze miał okazję pokazywać.

Sekcja PiłkarskaSekcja Piłkarska Sport.pl

Więcej o:
Komentarze (19)
Jakub Błaszczykowski chwalony przez trenera Wolfsburga
Zaloguj się
 • japka_putina

  Oceniono 4 razy 2

  10/10

 • naro44

  Oceniono 3 razy 1

  Kuba-jesteś wielki mimo że Wisła to nie jest klub któremu mi po drodze

 • mer-llink

  Oceniono 5 razy 1

  Labbadia cieszy się, ze sie pozbył problemu z drużyny, to i mówi okrągłe słówka.
  Dobrze wychowany człowiek.

 • lusjola

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo Panie Jakubie - powinni być Panu dozgonnie wdzięczni !!! A ja nigdy nie byłam fanką tego klubu (może za chuligańskie wybryki pseudo-kibiców)... I ich wycie pod oknami Wisła-Wisełka o godz.np.23.30 albo nawet pózniej.

 • aa1000

  0

  Pozytywna opinia o kimś jest naprawdę zaskakująca z perspektywy Nadwiślańskiego Kraju.
  Tam, skąd napłynęły, jest objawem normalności i przyzwoitości.
  Zważmy, że ten wpis dokonała nie żadna wybitność polityczna czy religijna [a propos wpisu jednego wielebnego z informacji obok].

 • 0zatkaokakao0

  Oceniono 8 razy 0

  Obiecali darmowe bilety i kapitana to wrócił

 • stefan1910

  Oceniono 1 raz -1

  Kuba jest Git!!!

 • tomek.pt

  Oceniono 5 razy -1

  szczerze mówiąc ,pomijając oczywiście aspekt ludzki to Kuba jest zerem.Niestety jego obecny poziom sportowy to zero,przepraszam może 0,2.Widziałem wszystkie mecze z VFL jako gospodarza (z udziałem Błaszczykowskiego,ale niestety nie było ich za wiele),w których Kuba niestety nie błyszczał a wręcz przeciwnie był cienki jak polsilver.Błąkał się po boisku bez pomysłu na grę ,wolny,waleczności zero.mało kontaktu z piłką.Dlatego póxniej,siedział tylko n a ławce a w ostateczności nie łapał sie nawet na nią.Szkoda go bo to dobry człowiek.Zrobił chyba najlepszy krok wracając do Polski. Wolfsburg też chciał sie go pozbyć bo musieli mu płacić wcale nie małą kasę za to ,że pokopie skóre na treningu.W Polsce jest gwiazdą a tu w nIemczech nawet w tak słabym klubie jak obecnie jest Wolfsburg był sportowo nikim.
  życzę mu wszystkiego najlepszego ale jego projekt Wisła też cinko widzę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX