Jakub Błaszczykowski chwalony przez trenera Wolfsburga

Jakub Błaszczykowski w czwartek oficjalnie podpisał kontrakt z Wisłą Kraków, do której wrócił po 12 latach. Pod wrażeniem jego decyzji i zachowania jest Bruno Labbadia, trener VfL Wolfsburg.
Zobacz wideo

Jakub Błaszczykowski solidnie pracuje na miano żywej legendy Wisły Kraków. 105-krotny reprezentant Polski w czwartek podpisał z "Białą Gwiazdą" półroczny kontrakt. Na podstawie umowy doświadczony skrzydłowy otrzyma najniższą możliwą pensję dla piłkarza zawodowego, czyli 500 zł netto. A całość tej kwoty będzie przekazywał na bilety na mecze Wisły dla Domów Dziecka.

Błaszczykowski twarzą odbudowy Wisły stał się jednak już wcześniej, kiedy pożyczył jej 1,33 mln zł. W dużej mierze dzięki temu krakowski klub odbił się od dna i odzyskał licencje na grę w ekstraklasie.

Trener VfL Wolfsburg pod wrażeniem zachowania Błaszczykowskiego

Wspomniana postawa Błaszczykowskiego wzbudziła zachwyt jego byłego trenera, który współpracował z Polakiem w Wolfsburgu. - Rozmawiałem z nim kiedyś na temat przyszłości i jego dalszej kariery. Wspominał o Polsce. Podał mi kilka informacji i byliśmy zgodni co do tego, że powrót do Wisły Kraków wiąże się z wielkim ryzykiem. To, że Kuba mimo wszystko chciał pomóc swojemu staremu klubowi pokazuje, jak wielkim jest człowiekiem - przyznał Bruno Labbadia w rozmowie z magazynem "Kicker". - Miał oferty z innych klubów, ale zdecydował się pomóc - dodał.

- Bardzo go szanuję. Poznałem go jako człowieka, który zawsze dotrzymuje słowa i zawodnika, który miał i ma wielkie umiejętności, ale które w Wolfsburgu nie zawsze miał okazję pokazywać.

Sekcja PiłkarskaSekcja Piłkarska Sport.pl

Więcej o: