Lotto Ekstraklasa 2018/2019. Po zimowej przerwie zagrają Miedź Legnica i Jagiellonia Białystok

Lotto Ekstraklasa 2018/2019. Dziś rozegrane zostaną dwa pierwsze mecze Ekstraklasy po zimowej przerwie. W spotkaniu inaugurującym 21. kolejkę zmierzą się Miedź Legnica i Jagiellonia Białystok. Gdzie obejrzeć początek rundy?

Jagiellonia Białystok królową okna transferowego. Skorzystała z problemów Wisły Kraków

Klub z Białegostoku przystępuje do drugiej części rozgrywek jako czwarta drużyna tabeli Lotto Ekstraklasy (33 punkty). W grudniu, zespołowi Ireneusza Mamrota wiodło się kiepsko. Białostoczanie wysoko przegrali u siebie z Zagłębiem Lubin (0:4), dwukrotnie remisowali (z Wisłą Kraków i Piastem Gliwice) oraz odnieśli zwycięstwo z Arką Gdynia (2:0) w Pucharze Polski.

Pomimo niezadowalających wyników przed przerwą zimową, Jagiellonia może z optymizmem patrzeć na dalszą część sezonu. Choć z klubem pożegnało się kilku istotnych piłkarzy (Przemysław Frankowski, Karol Świderski, Roman Bezjak, Cillian Sheridan), działacze Jagielloni byli bardzo aktywni na rynku transferowym. Z przeżywającej kryzys Wisły, do Białegostoku trafili Zoran Arsenić, Jesús Imaz i Martin Kostal. Co więcej, klub sprowadził też słowackiego obrońcę – Andreja Kadleca – i serbskiego napastnika – Stefana Šćepovića.

Miedź Legnica dzielnie walczy o utrzymanie.  Klub z Dolnego Śląska wzmocnił się trzema piłkarzami

Miedź Legnica zajmuje obecnie 12 miejsce w tabeli Lotto Ekstraklasy i ma na koncie 21 punktów. Bez wątpienia celem nadrzędnym dla piłkarzy Dominika Nowaka jest pozostanie w elicie. Bitym faworytem dzisiejszego spotkania jest oczywiście Jagiellonia, jednak Miedź potrafiła w tym sezonie zaskoczyć rywali, by przypomnieć tylko grudniowe zwycięstwa ze Śląskiem Wrocław (Puchar Polski), Wisłą Kraków i Górnikiem Zabrze. W zimowym oknie legniczanie zakontraktowali za darmo trzech piłkarzy: hiszpańskiego skrzydłowego – Joana Romána oraz dwóch obrońców z Bałkanów: Božo Musę i Aleksandara Miljkovića.

Jagiellonia Białystok – Miedź Legnica. Gdzie obejrzeć pierwszy mecz 21. kolejki Lotto Ekstraklasy?

Transmisję TV spotkania Miedzi Legnica z Jagiellonią Białystok przeprowadzi stacja Eurosport 2. Początek od godziny 17:30. Mecz będzie można również obejrzeć online poprzez aplikację Eurosport Player.

Więcej o: