Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Socios Wisła przelała kolejne środki w ramach akcji #50kforWK

Stowarzyszenie Socios Wisła Kraków przelało na klubowe konto kolejne środki w ramach akcji #50kforWK. Tym razem przekazane zostało 86514,14zł, które ma pomóc w spłacie ważnych bieżących rachunków.
Zobacz wideo

Od momentu pojawiania się w klubie Jarosława Królewskiego Wisła Kraków w zaledwie dwa tygodnie pozyskała środki przekraczające dług licencyjny. Na koncie Białej Gwiazdy pojawiły się 4 miliony złotych uzyskane z pożyczki od Królewskiego, Błaszczykowskiego i Jażdżyńskiego, kolejne blisko 4 miliony złotych to efekt emisji akcji. Do tego klub sprzedał już 10 tysięcy karnetów na rundę wiosenną co daje około trzy miliony złotych. Biała Gwiazda zarobiła także na transferach z klubu (około 3 miliony złotych). Do tego dochodzą akcje organizowane przez Socios Wisła, które przyniosły blisko pół miliona złotych dochodu. 

Socios Wisła Kraków poinformowała na swoim koncie na Twitterze, że w ramach #50kforWK przelała na klubowe rachunki kolejne środki, wynoszące tym razem 86514,14zł. Opłacone zostały najważniejsze rachunki, w tym rachunki z bazy w Myślenicach, raty leasingowe kosiarek i sprzętów treningowych czy opłaty za szkolenie w listopadzie i grudniu zeszłego roku. 

To wszystko oznacza, że w dwa tygodnie Wisła Kraków zarobiła ponad 14 milionów złotych, a przypomnijmy, że dług licencyjny na 31 marca to 12,2 miliona złotych. Nadwyżka zostanie więc prawdopodobnie spożytkowana na funkcjonowanie klubu w lutym i marcu. 

Więcej o: