Wisła Kraków może niespodziewanie zarobić nawet 2,5 miliona złotych dzięki Legii

Wisła Kraków może niespodziewanie zarobić na ewentualnym transferze Carlitosa Lopeza. Biała Gwiazda zagwarantowała sobie 30 procent od dochodu Legii Warszawa pomniejszonej o koszt transferu z Wisły Kraków.
Zobacz wideo

We wtorek hiszpańskie radio Cope poinformowało, że Carlos "Carlitos" Lopez znalazł się na celowniku klubu grającego w MLS - New York City FC. Drużyna jest w stanie zapłacić nawet 2,5 miliona euro.

Przed sezonem 2018/2019 Carlitos trafił z Wisły Kraków do Legii Warszawa za około 450 tysięcy euro. W poprzednich rozgrywkach Hiszpan strzelił dla Białej Gwiazdy aż 24 ligowe bramki, ale w Legii nie jest już tak skuteczny. Jesienią strzelił 8 bramek w 20 meczach Lotto Ekstraklasy.

Okazuje się, że Wisła Kraków zagwarantowała sobie także 30 procent od następnego transferu. 

Oznacza to, że jeżeli Legia zarobi 2,5 mln euro to Wisła dostanie 30 procent z kwoty 2,05 mln, bo wcześniejszy transfer opiewał na 450 tys. Biała Gwiazda może zatem zarobić jeszcze 600 tysięcy euro, czyli około 2,5 miliona złotych. 

Radio Cope informuje, że Carlitos znalazł się na celowniku klubu grającego w MLS. New York City jest zdeterminowane by pozyskać zawodnika i może zaproponować Legii nawet 2,5 miliona euro za transfer. Amerykański klub stracił ostatnio Davida Villę, który trafił do japońskiego Vissel Kobe, a Carlitos miałby zostać jego następcą. 38-letni Villa znany jest głównie z występów dla Valencii (108 bramek) i FC Barcelony (33 gole). W reprezentacji Hiszpanii zagrał aż 98 meczów i strzelił 59 bramek.

Więcej o: