Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Alexandru Mitrita w New York City FC. To trzeci najdroższy transfer w MLS

Kluby amerykańskiej Major League Soccer intensywnie przygotowują się do startu sezonu. Aktywny na rynku transferowym jest New York FC, który ogłosił właśnie pozyskanie Alexandru Mitritii. Rumuński piłkarz trafił do USA z klubu Universitatea Craiova.

Mitrita – trzeci najwyższy transfer w historii MLS

Mitrita to wszechstronny gracz, który być wystawiany zarówno w pomocy, jak skrzydle i środku ataku. Dwudziestotrzylatek reprezentował do tej pory barwy rumuńskich klubów oraz zaliczył przygodę w lidze włoskiej (34 mecze w Pescarze).

 

By sprowadzić Rumuna do MLS New York City FC musiało wyłożyć 8,5 miliona dolarów. To trzeci najwyższy transfer w historii ligi – więcej wykładał jedynie aktualny mistrz kraju – Atlanta United (około 17 milionów dolarów za Pity’ego Martineza i 15 milionów za Ezequiela Barco).

Przypomnijmy, że w nadchodzącym sezonie na amerykańskich boiskach zobaczymy reprezentanta Polski, Przemysława Frankowskiego (Chicago Fire).

Manchester City FC rozpocznie sezon w marcu 

Warto przypomnieć, że większość udziałów w New York City FC należy do Khaldoona Al Mubaraka, właściciela Manchesteru City. W kadrze nowojorskiego klubu w przeszłości można było natknąć się na takie legendarne nazwiska jak: Andrea Pirlo czy David Villa. Sezon MLS startuje 2 marca, a NYC FC zmierzy się w swoim pierwszym meczu z Orlando City.

Więcej o: