Ekstraklasa. Wisła Kraków rozpoczęła otwartą emisję akcji! Ale efekty. Serwery nie wytrzymały

Wisła Kraków oficjalnie rozpoczęła otwartą emisję akcji - poinformował na Twitterze Jarosław Królewski, prezes firmy Synerise, jeden z pożyczkodawców klubu. Do wolnej sprzedaży trafiło 40 tysięcy akcji. Jedna kosztuje 100 złotych.
Zobacz wideo

Wisła Kraków chce w sten sposób zebrać cztery miliony złotych. Sprzedaż akcji potrwa do 19 lutego, a ich nabywcy będą mogli liczyć na liczne bonusy. Zaczynając od papierowego certyfikatu, a kończąc na miejscu w loży prezydenckiej. - Mamy nadzieję, że emisja zakończy się do 14 dni. Kolejne emisje są możliwe, ale ich zasadność będzie zależeć od popytu na akcje, które zamierzamy zaoferować aktualnie - przyznał Królewski w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

- Wisła Kraków to ponad 112 lat historii, 13 tytułów mistrza Polski, 36 sezonów zakończonych na podium ligowych rozgrywek, 4 Puchary Polski, wielkie mecze z Celtikiem, Barceloną, Realem Madryt, Realem Saragossa, Parmą czy Schalke 04. Rywalizacje te sympatycy pod Wawelem i w Polsce będą pamiętać jeszcze bardzo długo. Wisła Kraków to wyjątkowy klub, dlatego naszym celem jest przywrócenie mu dawnego blasku. Wisła Kraków to przede wszystkim historia działaczy, piłkarzy, kibiców oraz osób związanych z klubem, którzy pokazują, że liczą się czyny, a nie słowa! Te wybitne jednostki bez wątpienia współtworzą #prawdziwąWISŁĘ - czytamy w oficjalnym ogłoszeniu Wisły w serwisie beesfund.com, w którym można kupować akcje krakowskiego klubu.

Efekty akcji są niesamowite. W kilka godzin klub zarobił ponad 300 tysięcy złotych, a serwery serwisu beesfund.com nie wytrzymały obciążenia. - Serwery trzeszczą. Jesteście wspaniali - napisał Królewski na Twitterze.

O godzinie 15 Wisła Kraków miała już sprzedane akcje o wartości prawie 1,6 miliona złotych, co oznacza, że cel został już wypełniony niemal w 40 procentach.

Więcej o: