Tłumy pod kasami stadionu Wisły Kraków

LOTTO Ekstraklasa wznowi rozgrywki w przyszłym tygodniu, ale już teraz wiadomo, że Wisła Kraków nie musi obawiać się o brak kibiców na stadionie. Symptycy Białej Gwiazdy od rana oblegali kasy pod stadionem, a na liczniku jest już blisko osiem tysięcy sprzedanych karnetów.
Zobacz wideo

Wisła Kraków wychodzi z zakrętu. Bieżące funkcjonowanie klubu nie jest już zagrożone. Ponad 8 mln złotych z około 12 potrzebnych na pokrycie licencyjnych zobowiązań finansowych już jest. Ze sprzedaży karnetów klub ma więcej niż zakładał. 

Wisła w bezpiecznych prognozach szacowała, że te do startu ligi przyniosą ponad pół miliona złotych. Ta liczba została już przekroczona. Wisła sprzedała niemal 8 tys. wiosennych kart wstępu. To wynik co najmniej kilka razy lepszy niż na wiosnę 2018 roku.

W klubowej kasie przekłada się to obecnie na około milion złotych na czysto, przyjmując że średnia cena sprzedanego karnetu to nieco ponad 200 złotych (karnety kosztują 135 zł i 245 zł – ulgowe oraz 210 zł i 315 zł – normalne). Klub przy okazji walczy też o pobicie rekordu sprzedaży należącego do Widzewa. Łodzianie sprzedali ponad 16311 sezonowych wejściówek. 

Specjalnym gościem niedzielnego spotkania ma być Jarosław Królewski (biznesmen, jeden z ratowników klubu), który zapowiedział, że sam zasiądzie za kasami i będzie sprzedawał karnety. Wisła wznowi rozgrywki meczem wyjazdowym z Górnikiem Zabrze (11.02.2019).

Więcej o: