Były piłkarz Lecha Poznań i Lechii Gdańsk zagra razem z Michałem Pazdanem

Zaur Sadajew, były piłkarz m.in. Lecha Poznań i Lechii Gdańsk, a ostatnio grający w Akhmacie Grozny przeniósł się do MKE Ankaragücü, występującego w lidze tureckiej. Tym samym stanie się partnerem Michała Pazdana, który kilka dni temu podpisał kontrakt z tym klubem.
Zobacz wideo

Sadajew, grający na boiskach Ekstraklasy w barwach Lechii Gdańsk, a później Lecha Poznań, będzie występował w Turcji na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu. Ankaragücü, które kilka dni temu potwierdziło transfer Michała Pazdana, sięgnęło po kolejnego zawodnika z ekstraklasową przeszłością. Czeczeński napastnik, posiadający rosyjskie obywatelstwo, na polskich boiskach występował przez dwa sezony, w czasie których rozegrał 41 spotkań, zdobył 8 bramek i zanotował 8 asyst.

Zaur Sadajew, który dotychczas grał w Akhmacie Grozny, nie mógł przebić się do pierwszego składu. W tym sezonie rosyjskiej Premier Ligi rozegrał tylko 4 spotkania, tylko raz grając od 1. minuty. On, jak i jego trener, liczy, że w nowym klubie będzie mógł wrócić do gry i strzeleckiej formy. Ankaragücü zajmuje obecnie w tabeli ligowej 15. miejsce, mając tylko 2 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Michał Pazdan podpisał kontrakt z Ankaragücü

Michał Pazdan podpisał kontrakt z Ankaragücü. Obrońca trafił do beniaminka tureckiej ekstraklasy, który broni się przed spadkiem. Związał się umową do końca czerwca 2020 roku.

Więcej o: