Oficjalnie! Wisła Kraków pozyskała nowego piłkarza! Kolejny transfer

Wisła Kraków pozyskała kolejnego zawodnika. Po transferach Sławomira Peszki, Łukasza Burligi i Lukasa Klemenza, do zespołu dołączył Vukan Savicević, który podpisał z "Białą Gwiazdą" 2,5-letni kontrakt.
Zobacz wideo

Wisła Kraków za zawodnika grającego dotychczas w Slovanie Bratysława zapłaciła 50 tys. euro. A właściwie nie zapłaciła, bo cały transfer został sfinalizowany, podobnie jak przejście Sławomira Peszki, przez prywatnego inwestora współpracującego z klubem. Drużyna po odejściu Jesusa Imaza, Tibora Halilovicia i Dawida Korta pilnie potrzebowała uzupełnić lukę na pozycji ofensywnego pomocnika. Savicević wydaje się być więc rozwiązaniem idealnym.

Savicević grając dla lidera słowackiej ekstraklasy, wystąpił w 16 spotkaniach obecnych rozgrywek, zdobywając dla tego klubu jednego gola oraz dwie asysty. Ofensywny pomocnik choć grał w młodzieżowych reprezentacjach Serbii, jest reprezentantem Czarnogóry, gdzie zadebiutował już w seniorskiej kadrze. 

Wisła Kraków wychodzi z zakrętu

Bieżące funkcjonowanie nie jest zagrożone. Ponad 8 mln złotych z około 12 potrzebnych na pokrycie licencyjnych zobowiązań finansowych już jest. Ze sprzedaży karnetów klub ma więcej niż zakładał. Wygląda na to, że Wisła Kraków dość płynnie wychodzi z ostrego zakrętu. Na prostej jednak nie jest, a przed nią możliwe wyboje, czyli sprzedaż akcji.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.