Lech Poznań przegrał kolejny mecz

W czwartkowym towarzyskim meczu Lech Poznań przegrał 0:3 z Szachtarem Donieck. Dla Kolejorza to już czwarta porażka w piątym zimowym sparingu.

W ostatnim tygodniu Lech przegrywał także z bułgarskim Etarem (1:3), austriackim Sturmem Graz 1:2 i serbskim Vozdovac (0:1). Lechitom udało się wygrać jedynie ze słowackim klubem Dun Streda (1:0).

W piątym i zarazem ostatnim meczu sparingowym podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy Lech przegrał w tureckim Belek z Szachtarem Donieck 0:3 (0:1).

W pierwszej połowie gola strzelił Moraes, który okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu po rzucie rożnym i z bliska trafił do siatki. Później piłkarze obu drużyn mieli problemy z konstruowaniem akcji, bo w trakcie spotkania zaczął padać silny deszcz.

Lider ukraińskiej ligi w końcówce meczu zdołał strzelić dwa gole. W 85. minucie bramkę zdobył Solomon, który popisał się mierzonym uderzeniem z ostrego kąta, a pięć minut później na 3:0 wynik ustalił Kayode. Lech nie stworzył praktycznie żadnej groźnej akcji pod bramką rywali.

W piątek 8 lutego drużynę Adama Nawałki czeka spotkanie w ramach 21. kolejki ekstraklasy. Rywalem będzie KGHM Zagłębie Lubin.