Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek odszedł, ale Genoa jest o krok od sprowadzenia kolejnego Polaka!

Filip Jagiełło jest bliski przejścia do Genoi. Jeśli 21-latek przejdzie testy medyczne, to podpisze umowę z włoskim klubem. W Genui zagra jednak dopiero od lata, bo na wiosnę występować będzie wciąż w Zagłębiu Lubin.
Zobacz wideo

O transferze 21-letniego zawodnika do Włoch pisaliśmy w ostatni piątek. - Rozmowy między klubami są już na ostatniej prostej. Wszystko powinno się udać - powiedział nam wówczas Filip Jagiełło. Wiadomo już, że tylko testy medyczne dzielą go obecnie od podpisania 4,5-letniego kontraktu z Genoą.

Filip Jagiełło od lata w Genoi

Jego umowa obowiązywać będzie od zimy, ale piłkarz do Genui trafi dopiero latem. Na wiosnę zaś będzie występował na zasadzie wypożyczenia w Zagłębiu Lubin, z którego przenosi się do Włoch. Jak informuje "Przegląd Sportowy", "Miedziowi" próbowali w ostatnich miesiącach podnieść kwotę odstępnego za Jagiełłę, ale negocjacje w tej sprawie nie szły do przodu. Z tego powodu Zagłębie od Genui otrzyma za zawodnika około 1,2 mln euro - mniej niż oczekiwało. Klub z Dolnego Śląska może dodatkowo zarobić na 21-latku, jeśli działacze Genoi zdecydują się go w przyszłości sprzedać poza Włochy.

Piłkarz od dłuższego czasu zapowiadał, że chce zmienić otoczenie. Z drugiej strony potrzebuje on regularnej gry, by znaleźć się w kadrze reprezentacji Polski na czerwcowe mistrzostwa Europy U-21.