Legia Warszawa chce wypożyczyć piłkarza Sportingu! Ostatnio grał w jednej drużynie z Piątkiem

Portugalski skrzydłowy Iuri Medeiros niebawem może trafić na wypożyczenie do Legii Warszawa - informuje jeden z najlepiej poinformowanych włoskich dziennikarzy, Alfredo Pedulla. Zawodnik Sportingu Lizbona ostatni rok spędził w Genoi.
Zobacz wideo

"Lisandro Lopez odejdzie do Boca Juniors, a Iuri Medeiros jest bliski wypożyczenia do Legii Warszawa" - napisał Pedulla. Dziennikarz "Corierre dello Sport" jako jeden z pierwszych na świecie informował m.in. o przenosinach Gonzalo Higuaina do Chelsea.

Medeiros to 24-letni prawoskrzydłowy, mogący grać również w środku pola. Jest on wychowankiem Sportingu Lizbona, i to właśnie z tej drużyny doskonale zna go trener Legii Warszawa, Ricardo Sa Pinto. 19-krotny reprezentant portugalskiej kadry U21 ostatni rok spędził jednak na wypożyczeniu w Genoi, w której występował Krzysztof Piątek. W jej barwach zagrał jednak tylko w 14 spotkaniach, a w tym sezonie zaledwie w trzech. Szefowie włoskiego klubu postanowili zatem skrócić jego wypożyczenie, za które zapłacili milion euro. Pierwotnie miało ono trwać do czerwca.

Wyceniany na 4,5 mln euro piłkarz byłby już trzecim Portugalczykiem, który zimą dołączył do Legii. Wcześniej zespół mistrzów Polski zasilili bowiem Luis Rocha i Salvador Agra.

Więcej o: