Ekstraklasa. Oficjalnie: Legia Warszawa oddała dwóch swoich piłkarzy

Legia Warszawa wypożyczyła dwóch swoich piłkarzy - Łukasza Monetę i Mikołaja Kwietniewskiego - do Bytovii Bytów do końca obecnego sezonu.
Zobacz wideo

Legia Warszawa oddaje dwóch piłkarzy

Obaj zawodnicy Legii Warszawa nie mieli szans na regularną grę w pierwszym zespole. 24-letni Łukasz Moneta ostatnio był wypożyczony do Zagłębia Lubin. Rozegrał trzy mecze w ekstraklasie, ale uzbierał w nich łącznie... cztery minuty. Wystąpił również w jednym meczu Pucharu Polski, a najczęściej występował w trzecioligowych rezerwach. Za to 19-letni Kwietniewski zimą zeszłego roku został sprowadzony z angielskiego Fulham. Do tej pory wystąpił w trzynastu meczach drugiej drużyny Legii Warszawa. W czerwcu zerwał więzadła krzyżowe, przez co nie miał szans zadebiutować w pierwszej drużynie.

Bytovia Bytów zajmuje 10. miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi. W 21 meczach uzbierała 26 punktów. Ma cztery punkty przewagi nad piętnastymi Wigrami Suwałki (które rozegrały o jeden mecz mniej). Do dającego awans do ekstraklasy drugiego miejsca Bytovia traci już dwanaście punktów.

Więcej o: