Oficjalnie: Jeden z największych transferów w historii ekstraklasy! Szymon Żurkowski zmienił klub

Szymon Żurkowski został nowym piłkarzem Fiorentiny! Dzięki temu stał się jednym z najdroższych piłkarzy w historii ekstraklasy.
Zobacz wideo

Szymon Żurkowski przeszedł do Fiorentiny z Górnika Zabrze. Jak podkreślił jego nowy klub w komunikacie na oficjalnej stronie, "rozegrał już 49 spotkań w polskiej ekstraklasie i jest kapitanem kadry do lat 21". Żurkowski podpisał kontrakt do 30 czerwca 2023 roku, ale został od razu wypożyczony do końca sezonu do Górnika Zabrze. Górnik zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy, tracąc punkt do bezpiecznej strefy. Za to Fiorentina zajmuje 9. miejsce we włoskiej Serie A. Do czwartego Milanu - to miejsce gwarantuje grę w Lidze Mistrzów - traci pięć punktów.

Żurkowski może kosztować aż 5 mln euro

Włosi złożyli ofertę opiewającą na kwotę 3,7 miliona euro, a po doliczeniu bonusów w wysokości 1,3 mln ta suma może wzrosnąć do 5 mln euro. Dzięki temu będzie to jeden z najwyższych transferów w historii Lotto Ekstraklasy. Droższe były tylko transfery Jana Bednarka do Southampton (6 mln) oraz Adriana Mierzejewskiego do Trabzonsporu (5,25 mln). Żurkowskiego obserwowały również takie klub jak Milan czy Juventus.

Więcej o: