Znane szczegóły kontraktu Michała Pazdana. W Turcji zarobi więcej niż w Legii

- Michał Pazdan będzie zarabiał więcej niż Polacy, którzy wyjeżdżają z naszej ekstraklasy do Serie A. I na pewno będzie to lepsza pensja niż ta w Legii - przyznał menadżer piłkarza, Mariusz Piekarski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Kilka dni temu Michał Pazdan podpisał kontrakt z Ankaragucu, klubem ze stolicy Turcji. Reprezentant Polski związał się z nim 1,5-roczną umową. Obrońca nad Bosfor mógł trafić kilka tygodni temu, ale wtedy odrzucił ofertę Belediyesporu, a następnie atrakcyjną sportowo propozycje z Malatyasporu, trzeciego zespołu ligi.

Zamiast wyżej wspomnianych ofert, 31-latek wybrał beniaminka, który w ostatnich miesiącach przechodzi niemałe kłopoty. Z Ankary wyjechało już kilku piłkarzy, którym klub zalega po kilkaset tysięcy euro. Zmienili się także trener i prezes. Drużyna ma tylko trzy punkty przewagi nad strefą spadkową. – Znamy ich kłopoty, ale mamy plan. Michał jest zabezpieczony. Na pewno część wynagrodzenia dostanie z góry, to jeden z zapisów umowy - zapewnił Piekarski w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". Umowy, która zdaniem menadżera zawodnika jest bardzo atrakcyjna.  - Będzie zarabiał więcej niż Polacy, którzy wyjeżdżają z naszej ekstraklasy do Serie A. I na pewno będzie to lepsza pensja niż ta w Legii - zdradził agent środkowego obrońcy.

Z informacji Sport.pl wynika dodatkowo, że Turcy nie zapłacą za Pazdana nawet złotówki. Nie oznacza to, że na jego przenosinach na południe nie zaoszczędzą. Gdyby 31-latek został na Łazienkowskiej do końca kontraktu, czyli do czerwca 2019 roku, na jego koncie pojawiłby się dodatkowy milion złotych. Te pieniądze zostaną jednak w Warszawie.

Pazdan był zawodnikiem Legii od lipca 2015 roku. Od tamtej pory rozegrał w jej barwach 122 spotkania, w których strzelił jednego gola.

Więcej o:
Copyright © Agora SA