Sławomir Peszko wypożyczony do Wisły Kraków. Oficjalnie

Sławomir Peszko został piłkarzem Wisły Kraków. 33-letni pomocnik Lechii Gdańsk trafił do Krakowa na półroczne wypożyczenie - poinformowała oficjalna strona Wisły Kraków.

Sławomir Peszko dołączył do nowego zespołu w Turcji, gdzie Wisła Kraków przygotowuje się do startu rundy wiosennej w ekstraklasie. Peszko ma grać w Krakowie za połowę wynagrodzenia. - Sławek zszedł z zarobków o połowę, bo ma jeszcze sportowe ambicje - przekonuje Tomasz Hajto, którego agencja menedżerska zorganizowała wypożyczenie byłego reprezentanta Polski do Krakowa.

Hajto: Krytyka Peszki była niezasłużona

33-latek pozostaje obecnie zawieszony w zespole Lechii Gdańsk. Peszko w październiku zeszłego roku pokłócił się na jednym z treningów z asystentem trenera Piotra Stokowca i od tego czasu jest odstawiony od pierwszej drużyny lidera Ekstraklasy. - Sławek chce pokazać, że umie grać w piłkę. Ja nie widziałem jeszcze takiego hejtu, jaki zrobił się na Sławka po mundialu. To było niezasłużone. Dostał głupią czerwoną kartkę, odcierpiał horrendalną karę, odczekał spokojnie swoje, a teraz mega chce grać. Ma 33 lata, jest zdrowy, nic mu nie dolega, a jego doświadczenie jest Wiśle potrzebne. Mając Błaszczykowskiego i Peszkę na bokach, Wisła się wzmocniła w porównaniu do tego, co było jesienią - przekonuje były reprezentant Polski. Peszko zostanie wypożyczony przez Wisłę na pół roku. Jest już w drodze do Turcji, gdzie "Biała Gwiazda" udała się na zgrupowanie przed rundą wiosenną. 33-letni zawodnik w drużynie Lechii Gdańsk rozegrał 84 spotkania, w których strzelił dziewięć goli i zaliczył 18 asyst.

Więcej o: