Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Polonia Warszawa wyjdzie z kryzysu? Marek Jakubiak chce zostać sponsorem klubu

Marek Jakubiak, niedawny kandydat na prezydenta Warszawy, pragnie zostać sponsorem Polonii - informuje Gazeta Stołeczna.
Zobacz wideo

Polonia Warszawa obecnie gra w trzeciej lidze (czwarty poziom rozgrywkowy). Po rundzie jesiennej zajmuje drugie miejsce, tracąc siedem punktów do lidera - Sokoła Aleksandrów. Jedynie pierwsze miejsce zagwarantuje awans do drugiej ligi. Piłkarze Polonii nie myślą jednak tylko o walce o awans, ale też o należnych im pieniądzach.

Zawodnicy opóźnili przygotowania do sezonu o kilka dni i ze względu na strajk nie wyszli na treningi. Przyczyną są duże opóźnienia w wypłatach dla zawodników, w niektórych przypadkach sięgają one nawet września 2018 roku.

W Warszawie pojawiła się jednak nadzieja. Jak informuje Piotr Wesołowicz, dziennikarz Gazety Wyborczej, sponsorem klubu chce zostać Marek Jakubiak. Niedawny kandydat na prezydenta Warszawy obiecał wspomóc upadającą Polonię. 

- Tak, staram się pomóc Polonii, bo moim zdaniem warto. Klubowi potrzeba przychodów systematycznych, miesięcznych. To są kwoty ok. 200 tys. zł  - tłumaczy były członek partii Kukiz 15` cytowany przez Gazetę Stołeczną

I dodaje: - W tej chwili zbieram ważne osoby wokół problemu. Zapewnienie finansowania stawiam w drugiej kolejności. Mam nadzieję, że panowie również są za zdrową Polonią - mówi Jakubiak.

W listopadzie 59-latek odszedł z partii Kukiz 15` i założył nowe ugrupowanie o nazwie: "Federacja dla Rzeczpospolitej". Poseł dużych pieniędzy dorobił się już w latach 90., kiedy zakładał telewizję Porion, jedną z pierwszych telewizji kablowych w Polsce. Obecnie jest właścicielem browaru produkującego m.in: piwo Ciechan.

Pomoże także miasto

Czarne Koszule mogą także liczyć na pieniądze z budżetu miasta. Polonia w wyniku umowy promocyjnej z Warszawą może otrzymać nawet pół miliona złotych.

Polonia Warszawa walczy o powrót na salony

Polonia Warszawa została zdegradowana z ekstraklasy w 2013 roku ze względu na problemy finansowe. Powrót nie należy jednak do najłatwiejszych. Klub w sezonie 2015/16 awansował do drugiej ligi, ale już po roku z niej spadł i teraz stara się do niej wrócić. A mowa o bardzo zasłużonym klubie dla historii polskiej piłki. W 2000 roku Polonia wywalczyła drugie i jak na razie ostatnie mistrzostwo Polski. Dodatkowo pięciokrotnie znajdowała się na podium rozgrywek i dwukrotnie zdobyła Puchar Polski.