Jakub Błaszczykowski załatwił Wiśle Kraków nowego piłkarza!

Łukasz Burliga został piłkarzem Wisły Kraków. I jak sam przyznaje, na taki krok namówił go Jakub Błaszczykowski. - Kubie się nie odmawia - mówi 31-letni obrońca.
Zobacz wideo

Ale sprawa powrotu Łukasza Burligi do Wisły Kraków ma swój początek w... gabinecie stomatologicznym. - Spotkałem tam Marcina Wasilewskiego. Powiedział, żebym nie trenował sam i wpadał na trening Wisły. Następnego dnia byłem już na zajęciach - mówi Burliga, którego cytuje "Przegląd Sportowy". Dla Burligi powrót do Wisły ma szczególny wymiar, bo 31-letni obrońca jest wychowankiem krakowskiego klubu. Wraca do niego po trzech latach. Jako wolny zawodnik, bo na początku stycznia rozwiązał kontrakt z Jagiellonią Białystok.

Burliga nie ukrywa, że duże znaczenie miały również rozmowy z Jakubem Błaszczykowskim. - Namawiał mnie w szatni, bym został w Wiśle. Komuś takiemu się nie odmawia - mówi piłkarz, który zanim podpisał kontrakt z Wisłą, gościnnie trenował z drużyną Macieja Stolarczyka w Myślenicach. A teraz trenuje w tureckim Belek, gdzie Wisła od środy przebywa na zgrupowaniu, które potrwa do 30 stycznia.

Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w ekstraklasie

Choć Wisła nadal jest zadłużona po uszy - wciąż potrzebuje poważnego inwestora, by myśleć o kolejnych sezonach -  już nie ma obawy, że przed startem rundy wiosennej z Krakowa uciekną wszyscy piłkarze (pierwszy mecz 11 lutego z Górnikiem Zabrze). Dzięki pożyczce udzielonej przez Jakuba Błaszczykowskiego, Jarosława Królewskiego i Tomasza Jażdżyńskiego (w sumie 4 mln zł) zawodnicy dostali część zaległych wypłat. We wtorek Polski Związek Piłki Nożnej - zgodnie z przewidywaniami - odwiesił też licencję krakowskiego klubu na grę w ekstraklasie.

Więcej o: