Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek zapewni dodatkowe pieniądze Cracovii. Filipiak potwierdza

Cracovia zarobi na transferze Krzysztofa Piątka do AC Milan. Nieoficjalnie mówi się, że krakowski klub otrzyma od pięciu do dziecięciu procent z następnego transferu Piątka. - Potwierdzam, ale nie mogę powiedzieć dokładnie, jaki to procent - przyznał Janusz Filipiak, właściciel Cracovii.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek jest o krok od transferu do AC Milan. Polski napastnik ma w środę podpisać kontrakt i dołączyć do zespołu Gennaro Gattuso. Mediolański klub ma wypożyczyć Piątka do końca sezonu za 10 milionów euro, a następnie wykupić go za 35. Wszystko zależy od Gonzalo Higuaina. Jeżeli Argentyńczyk zdecyduje się na transfer do Chelsea, Piątek dostanie zielone światło z Mediolanu.

 

Na transferze reprezentanta Polski zarobi nie tylko Genoa, ale też Cracovia. Krakowski klub sprzedał Piątka do Włoch za cztery miliony euro. Teraz ma otrzymać od pięciu do dziecięciu procent. - Potwierdzam, ale nie mogę powiedzieć dokładnie, jaki to procent - przyznał Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, cytowany przez portal WP Sportowe Fakty.

To oznacza, że Cracovia może otrzymać dodatkowo kwotę od 1,75 do 3,5 mln euro (od ok. 8-14 milionów złotych). Łącznie na sprzedaży 23-latka krakowski klub zarobiłby ok. 7,5 miliona euro (ponad 30 milionów złotych).