Krzysztof Piątek zapewni dodatkowe pieniądze Cracovii. Filipiak potwierdza

Cracovia zarobi na transferze Krzysztofa Piątka do AC Milan. Nieoficjalnie mówi się, że krakowski klub otrzyma od pięciu do dziecięciu procent z następnego transferu Piątka. - Potwierdzam, ale nie mogę powiedzieć dokładnie, jaki to procent - przyznał Janusz Filipiak, właściciel Cracovii.
Zobacz wideo

Krzysztof Piątek jest o krok od transferu do AC Milan. Polski napastnik ma w środę podpisać kontrakt i dołączyć do zespołu Gennaro Gattuso. Mediolański klub ma wypożyczyć Piątka do końca sezonu za 10 milionów euro, a następnie wykupić go za 35. Wszystko zależy od Gonzalo Higuaina. Jeżeli Argentyńczyk zdecyduje się na transfer do Chelsea, Piątek dostanie zielone światło z Mediolanu.

 

Na transferze reprezentanta Polski zarobi nie tylko Genoa, ale też Cracovia. Krakowski klub sprzedał Piątka do Włoch za cztery miliony euro. Teraz ma otrzymać od pięciu do dziecięciu procent. - Potwierdzam, ale nie mogę powiedzieć dokładnie, jaki to procent - przyznał Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, cytowany przez portal WP Sportowe Fakty.

To oznacza, że Cracovia może otrzymać dodatkowo kwotę od 1,75 do 3,5 mln euro (od ok. 8-14 milionów złotych). Łącznie na sprzedaży 23-latka krakowski klub zarobiłby ok. 7,5 miliona euro (ponad 30 milionów złotych).

Więcej o: