Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Łukasz Burliga wraca do Krakowa

Łukasz Burliga nowym piłkarzem Wisły Kraków - poinformowała oficjalna strona krakowskiego klubu. 30-letni zawodnik występował ostatnio w Jagiellonii Białystok.
Zobacz wideo

Burliga w styczniu rozwiązał kontrakt z Jagiellonią. Na Podlasiu występował przez ostatnie trzy sezony. Po odejściu z Białegostoku, 30-letni obrońca trenował z drużyną "Białej Gwiazdy", a sobotę zagrał w sparingu z Wisłą Sandomierz. Był także w składzie na poniedziałkowy mecz towarzyski z Puszczą Niepołomice. 

Burliga jest wychowankiem klubu Garbarz Zembrzyce, ale większość kariery spędził w Wiśle Kraków, do której trafił w 2000 roku. Ze stolicy Małopolski był wypożyczany do Floty Świnoujście i Ruchu Chorzów, a w 2016 roku sprzedany za 500 tys. euro do Jagiellonii. W tym sezonie w barwach ekipy z Podlasia rozegrał 15 spotkań, w których strzelił jednego gola.

Burliga to kolejne zimowe wzmocnienie Wisły. Wcześniej krakowski klub skrócił wypożyczenia Kacpra Chorążki, Krzysztofa Drzazgi i Wojciecha Słomki oraz podpisał kontrakt z Lukasem Klemenzem, który odszedł z Jagiellonii Białystok. Z "Białą Gwiazdą" trenują także Jakub Błaszczykowski i Lucas Guedes.

Więcej o: