Kibice Wisły Kraków chcą pobić rekord Polski! Ruszyła sprzedaż karnetów

PZPN odwiesił licencję Wisły Kraków na grę w Lotto Ekstraklasie, a klub natychmiastowo wystartował ze sprzedażą karnetów na rundę wiosenną. Na portalach społecznościowych stowarzyszenie Socios Wisła zachęca do pobicia rekordu Polski, który należy do Widzewa Łódź. W pierwszym dniu udało się sprzedać blisko 500 karnetów!
Zobacz wideo

We wtorek Wisła odzyskała licencję na grę w Lotto Ekstraklasie w rundzie wiosennej. Kilkadziesiąt minut po informacji klub wystartował także ze sprzedażą karnetów na rundę wiosenną. Na Twitterze i Facebooku można przeczytać głosy kibiców Wisły Kraków oraz samego stowarzyszenia Socios Wisła, którzy nawołują do masowego wykupowania karnetów. Kibice Wisły chcą pomóc swojemu klubowi w bardzo trudnym momencie i przy okazji mogą pobić rekord Polski w sprzedaży karnetów. Ten należy do Widzewa Łódź, który sprzedał 16 311 sztuk. 

Wisła Kraków pobije rekord karnetów?

- Wisła nigdy nie zginie! To hasło przyświeca od kilku tygodni kibicom Wisły, którzy robią wszystko, żeby uratować ukochany klub - napisali organizatorzy akcji sprzedaży karnetów na Facebooku. - Piłkarze spłaceni, klub w końcu funkcjonuje tak, jak powinien i rozsądni ludzie przejęli stery, ale sytuacja finansowa klubu wciąż jest zła – do zrobienia został więc ostatni, ale najważniejszy krok: ZAKUP KARNETÓW NA NAJBLIŻSZĄ RUNDĘ. CEL – pobić rekord kibiców RTS Widzew Łódź, czyli sprzedać więcej niż 16 311 karnetów. Niemożliwe? Po ostatnich wydarzeniach w wiślackim słowniku nie ma takiego słowa - czytamy w wydarzeniu zorganizowanym na Facebooku przez Socios Wisła.

Jakie ceny karnetów?

W pierwszej godzinie sprzedaży karnetów udało się sprzedać około 100 sztuk, a pierwszy dzień Wisła zakończyła na sprzedaży blisko 500 wejściówek. Łącznie z karnetami na cały sezon Biała Gwiazda ma już blisko 3000 tysiące sprzedanych wejściówek na rudne.  Wisła rozpoczęła sprzedaż 22 stycznia o godz. 16.57, a ceny zaczynają się od 135 złotych.

Ile pieniędzy potrzebuje Wisła Kraków?

Wisła potrzebuje około 12 milionów złotych do spłacenia długu licencyjnego. Należy tego dokonać przed 31 marca 2019 roku. Na tę chwilę klub uzyskał już około 4 milionów złotych pożyczki od Jarosława Królewskiego, Jakuba Błaszczykowskiego i Tomasza Jażdżyńskiego. Do tego Wisła zarobiła blisko 3 miliony złotych na sprzedaży swoich zawodników. W Internecie ciągle trwają też zbiórki na rzecz krakowskiego klubu. 

Więcej o: