Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie: Przemysław Frankowski zmienił klub! Jerzy Brzeczek wyciągnie konsekwencje?

Oficjalnie: Przemysław Frankowski podpisał kontrakt z Chicago Fire. Skrzydłowy przeniósł się za ocean a teraz może mieć problemy z regularnym otrzymywaniem powołań do reprezentacji Polski.
Zobacz wideo

Przemysław Frankowski przeniósł się do amerykańskiego klubu Chicago Fire i od teraz będzie występował w lidze MLS. Jagiellonia Białystok za 23-letniego pomocnika otrzyma 1,7 mln dolarów oraz ewentualne bonusy. Piłkarz ma dołączyć do nowej drużyny, która przebywa na zgrupowaniu w Hiszpanii. 

Frankowski zamyka sobie drzwi do reprezentacji Polski?

Dziennikarz Polskiego Radia Mateusz Ligęza powołując się na własne informacje donosi, że Frankowski tym transferem mógł zamknąć sobie drogę do reprezentacji Polski. Trzeba przy tym zauważyć, że piłkarz był jednym z wygranych pierwszych meczów za kadencji Jerzego Brzęczka. Skrzydłowy wypadł nieźle w jesiennych meczach i wydawało się, że będzie stanowić dobrą alternatywę dla Jakuba Błaszczykowskiego.  W temacie transferu Przemka Frankowskiego, słyszę niepokojące komentarze, że piłkarz transferem do MLS utrudnił (być może nawet zamknął) sobie drogę do otrzymywania regularnych powołań do reprezentacji Polski - pisze dziennikarz. 

Frankowski odchodzi z Jagiellonii Białystok 

Przemysław Frankowski był zawodnikiem Jagiellonii od sierpnia 2014 roku. W tym czasie rozegrał w zespole z Podlasia 158 spotkań, w których strzelił 28 goli i zaliczył 15 asyst. Wcześniej reprezentował barwy Lechii Gdańsk, z której został sprzedany do Białegostoku za kwotę 300 tys. euro. Frankowski ma już za sobą cztery występy w dorosłej reprezentacji Polski.

Gwiazdą zespołu z Chicago jest były mistrz świata Bastian Schweinsteiger. W amerykańskiej drużynie występuje także Nemanja Nikolić, który do Stanów odszedł z Legii Warszawa. Trenerem ekipy jest Veljko Paunović, były piłkarz m.in. Atletico Madryt i Mallorki. W Chicago Fire grali już m.in. Piotr Nowak, Roman Kosecki i Jerzy Podbrożny.