Trener Wisły Kraków komentuje decyzję Komisji Licencyjnej PZPN

PZPN odwiesił Wiśle Kraków licencję na grę w Lotto Ekstraklasie - Odwieszenie licencji pokazuje, że federacja docenia restrukturyzację, jaka dokonuje się w Wiśle. Łatwiej nam będzie teraz przeprowadzać transfery - mówił trener Wisły Kraków Maciej Stolarczyk dziennikarzom po przegranym meczu sparingowym z Puszczą Niepołomice (2:3).
Zobacz wideo

Komisja ds. Licencji Klubowych we wtorek podjęła decyzję o przywróceniu Wiśle Kraków licencji na grę w Ekstraklasie. To oznacza, że zespół Macieja Stolarczyka będzie mógł dokończyć sezon. Decyzja ta była konieczna, aby krakowski klub mógł ze spokojną głową przygotowywać się do pierwszego meczu rundy wiosennej, który odbędzie się już 11 lutego. W Zabrzu "Biała Gwiazda" rywalizować będzie z miejscowym Górnikiem.

- Odwieszenie licencji pokazuje, że federacja docenia restrukturyzację, jaka dokonuje się w Wiśle. Decyzja komisji pokazuje, że klub zmierza w dobrą stronę. Każda inna decyzja byłaby dla nas zaskoczeniem, bo normalnie przygotowywaliśmy się do rundy wiosennej - przyznał Stolarczyk w rozmowie z dziennikarzami zgromadzonymi w Myślenicach. 

I dodał: Łatwiej nam będzie teraz przeprowadzać transfery. Teraz stajemy się normalnym klubem.

Licencja Wisły zawieszona została na początku roku, kiedy klub naruszył zasady Podręcznika Licencyjnego, a w dodatku nie wiadomo było, kto jest jego właścicielem. Teraz najpoważniejsze aspekty prawne, a także problemy finansowe zostały rozwiązane, a kub zaczął wracać do normalności. We wtorek Wisła Kraków przegrała mecz sparingowy z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 2:3. W barwach Wisły zagrali nowymi piłkarze Lukas Klemenz i Łukasz Burliga. Trafili oni do klubu z Jagiellonii Białystok. Na Podlasie wytransferowani zostali za to Martin Kostal i Jesus Imaz

Więcej o: