Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Oficjalnie! Wisła Kraków odzyskała licencję!

Wisła Kraków odzyskała licencję na grę w Ekstraklasie! Komisja ds. Licencji Klubowych swoją decyzję ogłosiła we wtorek po południu.
Zobacz wideo

Komisja ds. Licencji Klubowych we wtorek podjęła decyzję o przywróceniu Wiśle Kraków licencji na grę w Ekstraklasie. To oznacza, że zespół Macieja Stolarczyka będzie mógł dokończyć sezon. Decyzja ta była konieczna, aby krakowski klub mógł ze spokojną głową przygotowywać się do pierwszego meczu rundy wiosennej, który odbędzie się już 11 lutego. W Zabrzu "Biała Gwiazda" rywalizować będzie z miejscowym Górnikiem.

Licencja Wisły zawieszona została na początku roku, kiedy klub naruszył zasady Podręcznika Licencyjnego, a w dodatku nie wiadomo było, kto jest jego właścicielem. Teraz najpoważniejsze aspekty prawne, a także problemy finansowe zostały rozwiązane, a kub zaczął wracać do normalności.

Wisła Kraków sprzedała dwóch zawodników

Jesus Imaz i Martin Kostal w poniedziałek zostali piłkarzami Jagiellonii Białystok. Obaj zwiążą się z wicemistrzami Polski trzyipółletnimi kontraktami, które mają obowiązywać do czerwca 2022 roku.

Komentarze (66)
Oficjalnie! Wisła Kraków odzyskała licencję!
Zaloguj się
 • stefan99999

  Oceniono 13 razy 13

  Skandal!

  Nie wiadomo kto ma akcje, czyli kto naprawdę jest właścicielem.
  Za to wiadomo, że długi są potężne i nie ma pomysłu na ich spłatę.

  Ale PZPN teraz pokazał, że jak się jest Wisłą to można wszystko. Teraz kibolstwo ruszy do ataku.

 • taiczo

  Oceniono 13 razy 11

  Oto dzień w którym Polska piłka klubowa dostała ostatni gwóźdź do trumny ku uciesze bandytów.
  Brawo boniek,pzpn,kl i eklapa s.a.

 • Norbert

  Oceniono 14 razy 10

  Jeśli by chodziło o inny klub (historia zna takie przypadki) to już dawno byłyby punkty ujemne do tabeli, kart, ultimatum i degradacja! A tutaj mamy głaskania i ciągnięcie Wisly na siłę. Pieprzenie o Szopenie, że to klub z tradycjami i osiągnięciami, który klub tego nie posiadał spadając z najwyższego szczebla do 4ligi? Są równi i równiejsi na to wychodzi. Od paru już lat Wisła gra chłam. Najgorsze w tym wszystkim jest to czego absolutnie nie toleruje, pseudokibiców, na które właśnie komisja dała przyzwolenie, udają chyba że są ślepi. Jak się dobrze orientuję to chyba do tygodnia czasu ma być rozprawa sądowa o faktyczne ustalenie własnosci klubu i jestem bardzo ciekaw decyzji sądu

 • sladol

  Oceniono 11 razy 9

  A co zostało wyjasnione? Kasa się znalazła? Nie mówię o pożyczce, którą będzie trzeba odda?
  Chyba, że Ci trzej Panowie postanowili dać te pieniądze Wiśle. To raptem 4 mln. A gdzie jest pozostałe 36 mln. To jest tylko dług a jeszcze trzeba mieć na bieżącą działalność.
  To są jaja co robi PZPN.

 • purre

  Oceniono 9 razy 9

  "Licencja Wisły zawieszona została na początku roku, kiedy klub naruszył zasady Podręcznika Licencyjnego, a w dodatku nie wiadomo było, kto jest jego właścicielem. Teraz najpoważniejsze aspekty prawne, a także problemy finansowe zostały rozwiązane, a kub zaczął wracać do normalności." Redaktor naczelny przyłożył redaktorowi Rzemińskiemu pistolet do głowy? Takie rzecz wypisuje się tylko pod dużą presją.

 • kalbaro74

  Oceniono 9 razy 9

  Czarny dzień polskiej piłki, mam nadzieję że jutro panowie z komisji podadzą się do dymisji.

 • pemu

  Oceniono 8 razy 8

  To już inne kluby wiedzą, że mogą robić milionowe długi bo i tak licencję dostaną.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX