Szymon Żurkowski rozchwytywany. Górnik Zabrze dostał trzy oferty, ale wciąż czeka na lepsze

Górnik Zabrze otrzymał już trzy konkretne oferty na Szymona Żurkowskiego. Władze klubu wciąż czekają jednak na lepszą propozycję - informuje portal katowicki "Sport".
Zobacz wideo

Zagraniczne kluby Żurkowskim interesują się od kilku miesięcy. W pewnym momencie włoskie media stwierdziły nawet, że młodzieżowego reprezentanta Polski obserwują wysłannicy Juventusu. Z zespołu mistrzów Włoch oferta się jednak nie pojawiła, w przeciwieństwie do innego włoskiego klubu - Fiorentiny. Oprócz niej, zdaniem dziennika Sportdziennik.pl, propozycje złożyli także przedstawiciele VfL Wolfsburg i Club Brugge.

Zgodnie z informacjami gazety "Sport", wspomniane kluby oferowały za Żurkowskiego około 2,5 mln euro, czyli tyle, na ile wycenia go portal "Transfermarkt". Taka kwota szefów Górnika jednak nie satysfakcjonuje, bo liczą oni na dużo większy zarobek ze sprzedaży utalentowanego 21-latka.

Żurkowski w tym sezonie rozegrał 21 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty. Głośno zrobiło się o nim jednak już w ubiegłym roku, kiedy w barwach zespołu Marcina Brosza rozegrał 38 spotkań, wyrastając w nich na jednego z liderów 4. drużyny ówczesnego sezonu Ekstraklasy.

Więcej o: