Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dwie gwiazdy Wisły Kraków odchodzą do innego klubu z ekstraklasy!

Według ustaleń Sport.pl Jesus Imaz i Martin Kostal z Wisły Kraków w poniedziałek podpiszą kontrakty z Jagiellonią Białystok. Piłkarze są już na Podlasiu i przechodzą badania medyczne. Obaj zwiążą się z wicemistrzami Polski umowami na trzy i pół roku, czyli do czerwca 2022 r.
Zobacz wideo

Jesus Imaz i Martin Kostal w poniedziałek zostaną piłkarzami Jagiellonii Białystok. Według naszych ustaleń pomocnicy Wisły Kraków od rana przechodzą w stolicy Podlasia badania medyczne, które zakończą się podpisaniem umów. Obaj zwiążą się z wicemistrzami Polski trzyipółletnimi kontraktami, które mają obowiązywać do czerwca 2022 roku. Na transferze Wisła zarobi ponad 650 tys. euro. Na Reymonta przeniosą się za to Lukas Klemenz i Łukasz Burliga, którego pensję do końca sezonu opłaci Jagiellonia. Imaz i Kostal zaraz po podpisaniu umów wyruszą do Turcji, gdzie od 13 stycznia przebywają na zgrupowaniu ich nowi koledzy.

Od wściekłości do porozumienia

To koniec transferowego serialu, który zaczął się jeszcze w 2018 roku. Jako pierwszy tonącą w długach Wisłę planował opuścić Imaz, który doszedł do porozumienia z Lechem Poznań. Gdy wydawało się, że przenosiny z Małopolski do Wielkopolski są już tylko formalnością, weto postawił trener Adam Nawałka, który zimą nie chciał pozyskiwać nowych zawodników.

Niedługo później konkretną ofertę otrzymał klubowy kolega Imaza, Martin Kostal. Gdyby Słowakowi udało się rozwiązać kontrakt, prawdopodobnie trafiłby do lidera ligi węgierskiej Ferencvarosu Budapeszt. Ale i tym razem nie wyszło. Ostatecznie i piłkarz, i Wisła przystali na propozycję Jagiellonii, która zaoferowała 350 tys. euro, kartę Lucasa Klemenza i półroczną pensję Łukasza Burligi, który zimą rozwiązał z Jagą kontrakt. Gdy 22-latek przebywał już na badaniach, po raz kolejny wszystko odmieniło zamieszanie spowodowane próbą zmiany warunków umowy przez jego agentów. Wściekła się Wisła, wściekła się Jagiellonia, a piłkarz wrócił na Reymonta. Niedługo później prezes Cezary Kulesza postanowił zagrać va banque i i złożył kolejną ofertę: i za Imaza, i za Kostala. Happy end tej sagi nadejdzie w poniedziałek. 

Najpierw kontrakty, później podróż do Turcji

Wiślacy w Białymstoku będą mieć przed sobą trudne zadanie. Kostal na skrzydle zastąpi sprzedanego za 1,5 mln euro do Chicago Fire Przemysława Frankowskiego, a Imaz – Karola Świderskiego, który przeniósł się do PAOK Saloniki za 2,5 mln euro. W trwającym sezonie Ekstraklasy 23-letni Frankowski strzelił trzy bramki i zanotował trzy asysty. Młodszy o dwa lata Świderski do siatki trafił aż dziewięć razy dokładając do tego jedną asystę. Po podpisaniu umów Hiszpan i Słowak dołączą do przebywającej od tygodnia w Turcji na obozie drużyny.

Jagiellonia oficjalnie potwierdziła transfery

Więcej o: