Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków o krok od przywrócenia licencji na grę w ekstraklasie!

Jak dowiedział się Sport.pl Komisja ds. Licencji Klubowych dostała wniosek o odwieszenie licencji Wiśle Kraków. Rozpatrzy go na wtorkowym posiedzeniu. W PZPN są już wymagane dokumenty od klubu.
Zobacz wideo

W piątkowy wieczór miały napłynąć do działu licencji PZPN dokumenty, który mogą pomóc Wiśle wygrać bitwę odzyskanie zawieszonej na początku stycznia licencji na grę w Ekstraklasie.

Przypomnijmy, że Komisja ds. Licencji Klubowych 11 stycznia uruchomiła wobec klubu postępowanie wyjaśniające. Miało ono sprawdzić czy TS, wobec zawartej 16 grudnia umowy z Alelegą i NCP, rzeczywiście jest właścicielem „Białej Gwiazdy”. By to wyjaśnić klub musiał zlecić jeszcze jedną analizę grudniowej umowy niezależnej kancelarii prawnej. Ta już wpłynęła do PZPN. Jednocześnie zobowiązano klub do napisania prognozy finansowej na obecny sezon, która miała być poświadczona przez biegłego rewidenta. Ten dokument też już jest gotowy i wpłynął do piłkarskiej federacji.

- Rzeczywiście klub wysłał w piątek wieczorem do PZPNu dokumenty, o które prosiliśmy. Badają je jeszcze nasi eksperci od strony merytorycznej. Dostaliśmy też wniosek o odwieszenie Wiśle licencji. Dodaję sprawę Wisły do agendy wtorkowego posiedzenia. Będziemy też chcieli się spotkać się z przedstawicielami klubu przyznał nam Krzysztof Rozen, przewodniczący Komisji ds. Licencji.

Oznacza to, że jeżeli Komisja ds. Licencji pozytywnie zaopiniuje wniosek o odwieszenie licencji, to Wisła jutro po południu, formalnie dostanie zielone światło na dokończenie obecnego sezonu. Pierwszy mecz czeka ją 11 lutego z Górnikiem Zabrze.

Komisja w ramach nadzoru finansowego ma na wtorkowym spotkaniu zajmować się też Legią, Lechią, Koroną Kielce i Zagłębiem Sosnowiec.