Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Stomil Olsztyn wróci do Ekstraklasy? Klub ma przejąć twórca sukcesów Pogoni Szczecin

Sabri Bekdas dogadał się z miastem i zostanie właścicielem Stomilu Olsztyn - informuje dziennikarz "Przeglądu Sportowego" Michał Głuszniewski. W środę odbędzie się głosowanie nad uchwałą o sprzedaży 100% akcji olsztyńskiego klubu.
Zobacz wideo

Sabri Bekdas został na początku XXI wieku nowym właścicielem Pogonii Szczecin. Przejął on klub od miasta, które szukało inwestora po wycofaniu się Zarządu Portów Szczecin-Świnoujście z finansowania i zarządzania Pogonią. Za czasów Bekdasa "Portowcy" osiągnęli największy sukces w historii klubu - zostali wicemistrzami Polski (drugi raz, wcześniej w 1987 roku). Drużyna prowadzona przez Edwarda Lorensa przegrała w sezonie 2000/2001 tylko z Wisłą Kraków. Duża w tym zasługa tureckiego biznesmena, który do Szczecina sprowadził wiele gwiazd. Byli to m.in. Dariusz Gęsior, Brasília, Grzegorz Mielcarski, Kazimierz Węgrzyn i Oleg Salenko - król strzelców mundialu w 1994 roku. 

Stomil Olsztyn wróci do Ekstraklasy?

Po latach Bekdas planuje wrócić do polskiej piłki. Według nieoficjalnych informacji, Turek dogadał się z miastem i zostanie nowym właścicielem Stomilu Olsztyn. W przyszłą środę ma odbyć się w ratuszu głosowanie nad uchwałą o sprzedaży 100% akcji olsztyńskiego klubu. 

Stomil występuje aktualnie w 1. lidze (14. miejsce). W latach 1994-2002 zespół z Olsztyna grał przez osiem sezonów w Ekstraklasie oraz dwukrotnie awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. To najbardziej utytułowany klub piłkarski z Warmii i Mazur.