Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Jakub Błaszczykowski doznał urazu

Jakub Błaszczykowski, który kilka dni temu rozpoczął treningi z Wisłą Kraków, doznał urazu pleców. Kontuzja reprezentanta Polski nie jest jednak poważna.
Zobacz wideo

W środę Wisła Kraków rozegrała pierwszy sparing w trakcie okresu przygotowawczego do rundy wiosennej Ekstraklasy. W meczu nie przystąpili m.in. piłkarze, którzy złożyli wezwanie do uregulowania zaległości finansowych. Zabrakło również zawodników, którzy narzekają na problemy zdrowotne. Mimo kłopotów kadrowych zespół Macieja Stolarczyka zdołał pokonać niżej notowaną Wisłę Sandomierz 3:2.

- Za nami wstęp do przygotowań, bo właśnie tak potraktowaliśmy ten mecz. Ważne były dla nas akcenty motoryczne, dlatego sięgnęliśmy po sparingpartnera z niższej klasy rozgrywkowej. Na pewno zespół z Sandomierza również chciał się zaprezentować z jak najlepszej strony. Cieszę się, że obyło się bez urazów, bo to jest kluczowe - powiedział po zakończeniu spotkania trener Stolarczyk, cytowany przez oficjalną stronę internetową krakowskiego klubu.

Jakub Błaszczykowski z urazem

We wspomnianym sparingu nie zagrał m.in. Jakub Błaszczykowski, który kilka dni temu rozpoczął treningi z Wisłą. Stolarczyk zdradził, że reprezentant Polski nabawił się lekkiego urazu. - Kuba Błaszczykowski, który z nami trenuje, ma drobny problem z plecami. Ćwiczy indywidualnie i jest to tylko chwilowa przerwa - przyznał szkoleniowiec.

- Paweł Brożek boryka się z delikatnym urazem, którego nabawił się jeszcze jesienią. Z kolei Maciej Sadlok jest po operacji i myślę, że od poniedziałku wróci do zajęć. Rafał Boguski rehabilituje się i nie możemy na tę chwilę bliżej określić, kiedy wróci do treningu z zespołem. Lada chwila powinien wrócić natomiast Kuba Bartosz - zdradził na temat innych piłkarzy, mających problemy zdrowotne.