Krzysztof Mączyński odchodzi. Legia Warszawa rozwiązała kontrakt

Legia Warszawa rozwiązała za porozumieniem stron kontrakt z Krzysztofem Mączyńskim - informuje oficjalna strona klubu.
Zobacz wideo

49 meczów, cztery gole, cztery asysty. To dorobek Krzysztofa Mączyńskiego w Legii Warszawa. Dorobek, którego już nie poprawi, bo w środę klub z Łazienkowskiej poinformował, że za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt z 31-letnim pomocnikiem. Zaskoczenie nie jest duże - można nawet napisać, że żadne - bo Mączyński od dawna nawet nie trenował z zespołem Ricardo Sa Pinto. Portugalski trener w połowie września przesunął go do trzecioligowych rezerw. Nieoficjalnie mówiło się, że powodem decyzji były wysokie zarobki (120 tys. zł miesięcznie), których nie jest warta gra piłkarza. A także fakt, że jeśli Mączyński rozegrałby w Legii odpowiednią liczbę spotkań, to obowiązujący do czerwca kontrakt zostałby przedłużony o kolejne 12 miesięcy. 

- Do Krzyśka nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń. To profesjonalista, wzór do naśladowania dla młodszych zawodników. Pracował na treningach, w meczach też dawał z siebie wszystko. W trakcie spotkania z MKS Ełk poprosił nawet, bym nie ściągał go z boiska po godzinie, bo chce pomóc drużynie, która roztrwoniła dwubramkowe prowadzenie. I pomógł, wygraliśmy 3:2. Jego pracy należy się duży szacunek - mówił kilka tygodni temu Piotr Kobierecki, trener trzecioligowych rezerw Legii, w których Mączyński jesienią rozegrał trzy spotkania, strzelił jednego gola.

Mączyński trafił na Łazienkowską półtora roku temu z Wisły Kraków. Kosztował 500 tys. euro. W tym sezonie wystąpił w 11 z 15 spotkań Legii. Za kadencji Ricardo Sa Pinto zagrał jednak tylko dwa razy: w rewanżowym meczu z F91 Dudelange (76 minut) i z Wisłą Płock (25 minut).

Były reprezentant Polski jest najbliżej przenosin do Wrocławia.

Więcej o: