Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Michał Probierz wiceprezesem Cracovii. "Jesteśmy prekursorem takiego rozwiązania"

Michał Probierz został wiceprezesem Cracovii ds sportowych. Jednocześnie pozostaje on nadal szkoleniowcem "Pasów". - Jesteśmy prekursorem takiego rozwiązania - przyznał Probierz.
Zobacz wideo

Probierz został mianowany na stanowisko wiceprezesa Cracovii ds. sportowych. To pierwszy taki przypadek w polskiej piłce, by trener zespołu był jednocześnie członkiem zarządu klubu. Opiekunem Cracovii 46-latek jest od czerwca 2017 roku. - Nauczyłem się, że lepszy jest model angielski, w którym mamy menedżera odpowiadającego za drużynę, współpracowników i który ma jednoosobową odpowiedzialność za prowadzenie sekcji piłki nożnej. U nas tą osobą jest trener Probierz i w związku z tym zwróciłem się do trenera Probierza z prośbą o objęcie członka zarządu Cracovii w randze wiceprezesa ds. sportowych - powiedział Janusz Filipiak na wtorkowej konferencji prasowej

Janusz Filipiak chwali Probierza

Właściciel Cracovii wyjaśnił także, co dla Probierza będzie oznaczać w praktyce ta nominacja. - Będzie miał większą odpowiedzialność za wynik sportowy, a jednocześnie dostaje do ręki szereg narzędzi, które pozwolą mu lepiej zarządzać sprawami klubu w tym obszarze. Jednym z tych narzędzi jest baza treningowa w Rącznej - łopata zostanie wbita w kwietnia, a w maju przyszłego roku obiekty będą gotowe - przyznał Filipiak. Jednocześnie pochwalił on trenera Probierza. - Pracuje od szóstej rano - czasem od niego dostaję pierwszy telefon w ciągu dnia. Poprosiłem go, żeby nie dzwonił do mnie później niż po dwudziestej drugiej. Mam pełen szacunek dla jego ciężkiej pracy - dodał.

46-letni trener przyznał, że jest wdzięczny właścicielowi klubu za zaufanie. - Bardzo dziękuję profesorowi za zaufanie. Jesteśmy prekursorem takiego rozwiązania. Mam nadzieję, że sprostam oczekiwaniom profesora i że będzie zadowolony.

Więcej o: