Legia Warszawa lepsza od trzecioligowca. Wygrywa pierwszy zimowy sparing

Cztery gole strzelone, jeden stracony. Legia Warszawa, w swoim pierwszym zimowym sparingu, pokonała Olimpico do Montijo - klub z trzeciej ligi portugalskiej.
1
Bramki: Hamalainen (35.), Remy (45.), Agra (81.), Carlitos (90.) Skład: Majecki (46. Cierzniak) - Kucharczyk (46. Stolarski), Pazdan (46. Jędrzejczyk), Astiz (46. Cafu), Rocha (46. Hlousek) - Martins (46. Antolić), Remy (46. Wieteska) - Vesović (46. Agra), Hamalainen (46. Szymański), Nagy (46. Karbownik (76. Praszelik)) - Kulenović (46. Carlitos).
Bramki: Beto (89.) Skład: Alves - Gomes, Obi, Buha, Santos, Mendes, Roque, Filipe, Branco, Marcos, Targino

Z Michałem Kucharczykiem na prawej obronie, z Inakim Astizem w środku pola. I z Sandro Kulenoviciem w ataku, który w pierwszej połowie marnował sytuacje. Ale za to strzelali inni. I to jak strzelali! Najpierw, w 35. minucie, strzałem w samo okienko Legię na prowadzenie wyprowadził Kasper Hamalainen. Później, tuż przed przerwą, wynik jeszcze ładniejszym strzałem - zza pola karnego pod poprzeczkę - podwyższył William Remy.

W drugiej połowie Ricardo Sa Pinto wymienił cały skład. Legia nadal próbowała atakować. Bramkarza rywali starali się pokonać m.in. Michał Karbownik, Mateusz Wieteska, Sebastian Szymański, ale nie udało się żadnemu z nich. Gole za to strzelili Salvador Agra (nowy nabytek Legii) i w samej końcówce Carlitos - kilkadziesiąt sekund po tym, jak rywal zdobył swoją honorową bramkę.

Legioniści od ponad tygodnia przebywają na zgrupowaniu w Troi. Do Polski przylecą w piątek, ale tylko na chwilę, bo po czterech dniach znowu wrócą do Portugalii. Znowu do Troi, do ośrodka Jose Mourinho, gdzie trenować będą do 2 lutego.