Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ekstraklasa. Będą pieniądze dla Wisły Kraków? Klub może wyemitować akcje

Wisła Kraków zmaga się z olbrzymimi problemami finansowymi. Jedną z szans na uratowanie klubu może być emisja akcji i wejście na giełdę. Nad taką możliwością zastanawia się prezes platformy Beesfund.
Zobacz wideo

Platforma Beesfund analizuje możliwość przeprowadzenia emisji akcji klubu piłkarskiego Wisła Kraków - informuje agencja ISBnews. Z emisji akcji korzystają zazwyczaj firmy, którą chcą poprawić kondycję finansową lub po prostu chcą wzmocnić jej wiarygodność. Z takim wnioskiem spółka musi jednak wystąpić do Komisji Nadzoru Finansowego. - Jeżeli dokumenty nie trafią do KNF, to na razie w tej kwestii tylko gdybamy- mówi ISBnews prezes Beesfund Arkadiusz Regiec.

Sposób na problemy Wisły Kraków?

Wisła Kraków jest w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Klub ma około 40 milionów złotych długów, w tym 12,2 miliona złotych długu licencyjnego. Krakowski klub szuka inwestora. Jak na razie udało się spłacić piłkarzy, dzięki pożyczce Jarosława Królewskiego, Jakuba Błaszczykowskiego oraz trzeciego inwestora Cała trójka wyłożyła po 1,33 miliona złotych. 

Arkadiusz Regiec jest prezesem spółki Beesfund, która jest z kolei największą platformą crowdfundingową w Europie. Firma pomaga w emisji akcji spółek akcyjnych i komandytowo-akcyjnych. Pomagają oni także w dalszych pozyskiwaniu kapitału dla firm.  

Wisła pójdzie drogą Ruchu Chorzów?

W przeszłości z podobnej możliwości skorzystał Ruch Chorzów, który jest teraz obecny na giełdzie NewConnect. Akcje Ruchu kosztują obecnie 18 gr za sztukę, co oznaczał, że wycena całego klubu to blisko 10 milionów złotych.