Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat ws. licencji na grę w ekstraklasie

Wisła Kraków wydała oficjalny komunikat ws. licencji na grę w ekstraklasie. - Wisła Kraków zobowiązana została do złożenia dodatkowych wyjaśnień w zakresie finansowania klubu i praw właścicielskich - czytamy.
Zobacz wideo

Wisła Kraków nadal ma zawieszoną licencję na grę w ekstraklasie. W piątek przedstawiciele klubu spotkali się z Komisją ds. Licencji PZPN. Trwało ono dwie godziny. Goście z Krakowa szybko opuścili siedzibę związku i nie udzielali duższych komentarzy. - Mamy dwie kwestie do rozwiązania. Jeżeli ponad wszelką wątpliwość uzyskamy opinię prawną od niezależnej kancelarii, że Wisła jest posiadaczem swoich akcji, a pan Rafał Wisłocki może reprezentować klub, to nie będziemy mieli wątpliwości dotyczącego tego, z kim będziemy mogli tam rozmawiać – powiedział Krzysztof Rozen, przewodniczący Licencji Klubowych PZPN.

Wisła Kraków wydała komunikat

Teraz głos oficjalnie zabrała Wisła Kraków. Poinformowała, że została zobowiązana do złożenia dodatkowych wyjaśnień w zakresie finansowania klubu i praw właścicielskich. Dodatkowo w najbliższym czasie prezes Rafał Wisłocki ponownie stawi się przed Komisją Licencyjną. Poniżej pełna treść komunikatu:

W piątek 11 stycznia odbyło się posiedzenie Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN w sprawie licencji Wisły Kraków SA nr 14 na grę w Lotto Ekstraklasie w sezonie 2018/2019. Wyjaśnienia dotyczące naruszenia postanowień Podręcznika Licencyjnego składał Rafał Wisłocki, pełniący obowiązki prezesa klubu, a także Marcin Melzacki z kancelarii LSW. Decyzja Komisji ds. Licencji, informująca o zawieszeniu licencji na grę Wisły Kraków w zakresie naruszenia kryteriów P.02, L.04 oraz punktów 4.2.2 i 4.1.2.6 Podręcznika Licencyjnego, została uchylona. Klub w dalszym ciągu nie spełnia jednak innego wymogu podyktowanego przepisami PZPN - F.05, co zadecydowało o jej ponownym zawieszeniu. Oznacza to, że Wisła Kraków zobowiązana została do złożenia dodatkowych wyjaśnień w zakresie finansowania klubu i praw właścicielskich. W najbliższym czasie Prezes Rafał Wisłocki ponownie stawi się przed Komisją Licencyjną.
Więcej o: