Ekstraklasa. Tibor Halilović i Marko Kolar zdecydowali: nie chcą już grać w Wiśle Kraków

Według informacji Sport.pl Tibor Halilović i Marko Kolar dołączą do swojego rodaka Zorana Arsenicia. Byli już piłkarze Wisły Kraków podjęli decyzje, że nie zamierzają czekać na cud i swoje kariery chcą kontynuować w innych klubach. Będą to kolejne straty "Białej Gwiazdy".
Zobacz wideo

Wisła Kraków traci kolejnych piłkarzy. Po Dawidzie Korcie, Zoranie Arseniciu czy Zdenku Ondrasku Reymonta opuszczą następni zawodnicy. Według naszych informacji decyzję o tym, by swoje kariery kontynuować w innych klubach, podjęli Tibor Halilović i Marko Kolar.

Chorwaci pójdą drogą Arsenicia

Do tej pory „Biała Gwiazda” straciła już Zorana Arsenicia, Zdenka Ondraska, Dawida Korta i Jakuba Bartkowskiego. Ondrasek postanowił nie przedłużać z Wisłą kontraktu i związał się z FC Dallas, Kort jest zawodnikiem Atromitosu, a krok od Pogoni Szczecin stoi Bartkowski. Jeszcze w czwartek rozmowy z działaczami klubu prowadził Arsenić, ale jak poinformował Michał Trela z „Przeglądu Sportowego” jego odejście jest już przesądzone (ma związać się z Legią Warszawa). Jak ustaliliśmy, tą samą drogą pójdą dwaj kolejni piłkarze: Tibor Halilović i Marko Kolar. Chorwaci wezwania do zapłaty złożyli już pod koniec ubiegłego roku, a w poniedziałek rozwiązali kontrakty. Jak dziś słyszymy przy Reymonta, jeśli Wisła natychmiast nie zapłaci całości zadłużenia (w tej chwili każdy z nich czeka na ok. 150 tys. zł), to swoje kariery będą chcieli kontynuować w innych klubach.

Halilović w Krakowie występował od początku sezonu 2017/18. W barwach Wisły zagrał 38 meczów. Kolar w tym samym okresie na boiskach Ekstraklasy pojawił się czternastokrotnie.

Nadchodzi sądny dzień

Podjęcie takiej decyzji, jak Halilović i Kolar, poważnie rozważa też Słoweniec Matej Palcic. Inni piłkarze – przede wszystkim Polacy – z rozwiązywaniem umów chcą poczekać jeszcze kilka dni, do 16 stycznia, gdy upłynie wyznaczony przez nich termin. Według czarnego scenariusza pod koniec przyszłego tygodnia kontrakty może rozwiązać dziewięciu piłkarzy. W tym gronie są: Jakub Bartosz, Rafał Pietrzak, Maciej Sadlok, Mateusz Lis, Rafał Boguski, Marcin Grabowski, Michał Buchalik, 16-letni bramkarz Michał Kot, a także Vullnet Basha.

Ondrasek dołączy do trenujących

Od środy piłkarze Wisły przygotowują się do rundy wiosennej na obiektach w Myślenicach. W gronie zawodników, którzy stawili się na zajęciach, zabrakło nie tylko Halilovicia i Kolara, ale także Vullneta Bashy, który przebywa na wakacjach. Według naszych informacji każdy z nich skontaktował się z trenerem Maciejem Stolarczykiem i poinformował o swojej decyzji. Wiślakom w przyszłym tygodniu będzie towarzyszył natomiast Ondrasek, który wciąż trenuje indywidualnie w Krakowie. Czech planuje polecieć do Ameryki w drugiej części stycznia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.