Wisła Kraków "pozyskała" napastnika. Łata dziury w ofensywie

Wisła Kraków przeprowadziła pierwszy transfer w zimowym okienku transferowym. Do klubu dołączył Krzysztof Drzazga, czyli wicelider strzelców Fortuna 1 Ligi. Piłkarz był ostatnio wypożyczony do Puszczy Niepołomice.
Zobacz wideo

Wisła Kraków 9 stycznia rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej Lotto Ekstraklasy. Klub zmaga się jednak z olbrzymimi problemami finansowymi i nie jest powiedziane, że wystąpi w rundzie lidze. W piątek ma zostać wydana jednak decyzja Komisji Lincencyjnej, która może odwiesić licencje klubu, na kontach piłkarzy pojawią się też pierwsze pieniądze. 

Wisła Kraków ściągnęła napastnika

Wisła zalega z pensjami wszystkim zawodnikom, a około 15 z nich złożyło wezwania do zapłaty. Kontrakty rozwiązało już kilku piłkarzy, w tym Marko Kolar, który jesienią był rezerwowym napastnikiem. Warto dodać, że z klubem pożegnał się takze Zdenek Ondrasek, czyli strzelec 13 bramek w rundzie jesiennej. Czechowi wraz z końcem roku wygasła jednak umowa. Zawodnik przyznaje jednak, że w przyszłości chętnie wróci do Krakowa.

W tym momencie jedynym napastnikiem krakowskiego klubu pozostaje 35-letni Paweł Brożek, który często miał problemy z kontuzjami. Brożek dołączył do drużyny we wrześniu, bo poprzedni trener Joan Carrillo nie chciał z nim przedłużać umowy. 

Wisła zdecydowała zatem, że do klubu wróci 23-letni Krzysztof Drzazga, który ostatnio był wypożyczony do pierwszej ligi. Piłkarz występował w barwach Puszczy Niepołomice i ma za sobą bardzo udaną rundę, bo 22 meczach strzelił 10 bramek i obecnie jest wiceliderem strzelców Fortuna 1 Ligi.  

Treningi z zespołem rozpoczął także Kacper Chorążka, czyli utalentowany bramkarz, który ostatnio był wypożyczony do Rakowa Częstochowa. 

Więcej o: