Ekstraklasa. Adam Nawałka przeprowadził pierwszy transfer do Lecha Poznań

Jak informuje "Przegląd Sportowy" nowym piłkarzem Lecha Poznań zostanie Juliusz Letniowski. Kolejorz wyda na młodego pomocnika 300 tysięcy złotych.
Zobacz wideo

Adam Nawałka już kilka tygodni temu rozpoczął starania o 20-letniego Juliusza Letniowskiego (do tej pory grał w Bytovii Bytów), ale negocjacje się przeciągały. Szefowie klubów doszli jednak do porozumienia i Lech zapłaci za pomocnika 300 tysięcy złotych, a kontrakt Letniowskiego z Lechem Poznań będzie ważny do 30 czerwca 2022 roku. 

Warto dodać, że umowa Letniowskiego z dotychczasowym klubem wygasała już w czerwcu tego roku, dlatego klub z Poznania mógł  podpisać umowę za darmo, ale obowiązywałaby ona dopiero od lipca. Nawałka chciał mieć jednak zawodnika w swojej drużynie już teraz. 

Pomocnik w przeszłości występował w Lechii Gdańsk i Bałtyku Gdynia. Do Bytovii trafił przed sezonem 2018/2019 i od razu stał się kluczowym piłkarzem, bo w 19 meczach strzelił siedem bramek i zanotował trzy asysty. Letniowski występuje w środku drugiej linii i potrafi grać zarówno na pozycji ofensywnego, jak i środkowego pomocnika. 

Więcej o: