Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Legia Warszawa zarobi milion euro na transferze nieswojego piłkarza

Aleksandar Prijović został oficjalnie zawodnikiem Al Ittihad. Saudyjski klub zapłacił za niego 10 mln euro, co oznacza, że niemal milion euro trafi na konto Legii Warszawa.
Zobacz wideo

Transfer Prijovicia oficjalnie został ogłoszony w czwartek. Szefowie Al Ittihad zapłacili za niego 10 mln euro. Piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku, gwarantując sobie zarobki na poziomie - zdaniem Piotra Koźmińskiego z "Super Expressu" - 5 mln euro za rok.

Transfer Prijovicia do klubu z Arabii Saudyjskiej to nie tylko ogromny zastrzyk gotówki dla PAOK-u, ale także wpływ dla Legii Warszawa, która sprzedając napastnika do Grecji zagwarantowała sobie 10 proc. zysku z następnego transferu, naliczanego od nadwyżki od ceny zakupu (PAOK zapłacił za Prijovicia 1,9 mln euro). Oznacza to, że na konto mistrzów Polski po transferze Serba trafi 810 tys. euro.

W tym sezonie Prijović rozegrał 27 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Strzelił w nich 18 goli. W latach 2015-2017 wystąpił w 72 meczach Legii, w których zdobył 24 bramki