Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Henryk Kasperczak obwinia Komisję Licencyjną o problemy Wisły

Wisła Kraków wciąż nie jest pewna swojej przyszłości. - To wydaje się niemożliwe, żeby z takimi długami, Wisła mogła otrzymać licencję - twierdzi Henryk Kasperczak w rozmowie z portalem polskieradio24.pl.
Zobacz wideo

Henryk Kasperczak krytykuje działania Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie Wisły Kraków. Jego zdaniem winni problemów krakowskiego klubu są nie tylko działacze "Białej Gwiazdy", ale i członkowie Komisji Licencyjnej PZPN. - Nikt mi nie powie, że kłopoty Wisły zaczęły się wczoraj. To trwało już dość długo i nie wiem, w jaki sposób Komisja godziła się na to, by klub kontynuował grę w Ekstraklasie. To wydaje się niemożliwe, żeby z takimi długami, Wisła mogła otrzymać licencję - powiedział Kasperczak w wywiadzie dla portalu polskieradio24.pl. 

Henryk Kasperczak: Komisja Licencyjna próbuje ratować wizerunek

Licencja Wisły na grę w Ekstraklasie została zawieszona 3 stycznia. - Po wybuchu takiej bomby jak ta w Wiśle, PZPN wraz z Komisją chcą usprawiedliwić, że wcześniej popełniono błąd i przyznawano licencję. Nie wierzę w to, że do takiej sytuacji w klubie doprowadzono w parę miesięcy. Myślę, że Komisja Licencyjna próbuje ratować wizerunek - zauważa Kasperczak.

Sytuacja Wisły Kraków wciąż jest niejasna. O jej przyszłość walczą obecnie nowy prezes Rafał Wisłocki oraz pomagający mu Bogusław Leśnodorski i Jarosław Królewski. Krakowski klub szuka nowego inwestora, po tym jak poprzedni Vanna Ly i Mats Hartling nie przelali obiecanych pieniędzy. W piątek z "Białą Gwiazdą" trenował w Myślenicach reprezentant Polski Jakub Błaszczykowski.

Więcej o:
Komentarze (8)
Wisła Kraków. Henryk Kasperczak obwinia Komisję Licencyjną o problemy Wisły
Zaloguj się
 • zapomorski12

  Oceniono 6 razy 4

  Czy wam do ch...y odbiło z tą Wisła? Nic się innego w polskiej piłce nie dzieje, tylko Wisła i to od tygodni. Kraków musi mieć dwie ekstraklasowe drużyny? Nie musi. Pomóżcie Łodzi, która była od zawsze lepsza w piłce nożnej niż Kraków, a do tej pory do ekstraklasy nie mogą wrócić ani Widzew, ani ŁKS. Mdło już się robi od tego ciągłego biadolenia nad Wisłą.

 • grazanica

  Oceniono 4 razy 4

  No a co komisja robiła z Ruchem Chorzów? Dokładnie to samo. Warunkowe licencje, udawanie że jest ok.

 • gunston

  Oceniono 2 razy 2

  Lista winnych jest baaardzo długa. Wisła to nie wyjątek, polska piłka pełna jest różnego rodzaju patologii, które ciągną się latami a z którymi nic się nie robi. Legalny biznes trzyma się z dala od piłki. Całe środowisko wymaga samooczyszczenia ale to się nigdy nie wydarzy z inicjatywy PZPN. Impuls i energia musi przyjść z zewnątrz. Póki co piłkarska Europa z roku na rok nam coraz bardziej odjeżdża. Ale udawajmy, że jest pięknie i sympatycznie.

 • piotr33k2

  Oceniono 2 razy 2

  a jakby w poprzedniej rundzie komisja nie przyznała warunkowo licencji to dopiero byłby hejt i krzyk na całą Polske że Pzpn szykanuje tak zasłużony klub . to nie Pzpn jest winien sytuacji Wisły Kraków tylko sama wisła która już po wyrzuceniu Bednarza i Smudy uległa i związła sie na stałe i jawnie ze stadionową bandycka patologia i zorganizowaną przestepczością .

 • boliver

  Oceniono 1 raz 1

  Miarka rudego,, beczka tyskiego przebiera,,

 • jobaba

  Oceniono 2 razy 0

  W ramach przeprosin mogą pozwolić Wiśle zagrać jesienią w IV lidze. Tylko aby pozbyć się długów musi najpierw zbankrutować. Normalnie powinna zaczynać od A klasy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX