Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Prokurator prowadzący śledztwo jest kibicem Wisły

Prokurator Jan Kościsz, który prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości w krakowskim klubie, jest zadeklarowanym kibicem Wisły Kraków. Gdy właścicielem "Białej Gwiazdy" był Bogusław Cupiał, Kościsz korzystał z wyjazdów na mecze opłacanych przez Tele-Fonikę.
Zobacz wideo

We wtorek na polecenie prokuratory 80 policjantów przeszukiwało pomieszczenia Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, klubu piłkarskiego oraz mieszkania klubowych działaczy. Śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Wiśle prowadzi prokurator Jan Kościsz, który - według informacji portalu sport.interia.pl -  jest fanem krakowskiej drużyny. O sprawie informowała już wiele lat temu „Rzeczpospolita”. - Wpływowi krakowscy sędziowie i prokuratorzy w latach 2001-2003 za darmo uczestniczyli w wyjazdach organizowanych przez krakowskie biuro podróży Kraktel na pucharowe mecze Wisły - donosił dziennik. Prokurator Kościsz przyznał wówczas, że korzystał z trzech takich wyjazdów. Prokuratura w Rzeszowie prowadziła nawet śledztwo w jego sprawie, ale zostało ono umorzone. Nie wykazano bowiem, aby "korzyść majątkowa w postaci wyjazdów została uzyskana w związku z pełnioną funkcją".

Prokurator: Sytuacja jest niekomfortowa

Prokurator Kościsz pod koniec lat 90. zajmował się także sprawą rzucenia nożem przez Pawła M., pseudonim „Misiek” we włoskiego piłkarza Dino Baggio podczas meczu Wisła - Parma. „Misiek”, nieformalny przywódca kiboli Wisły, został wtedy skazany na ponad sześć lat więzienia.

W samym środowisku prokuratorskim opinie na temat prowadzenia przez prokuratora Kościsza śledztwa dotyczącego nieprawidłowości w krakowskim klubie są podzielone. - To może być jego atut, bo zna działalność tej instytucji od podszewki - powiedział w rozmowie z „Dziennikiem Polskim” jeden z prokuratorów. Inny śledczy wskazał zaś, że „sytuacja jest niekomfortowa, gdy prokurator prowadzi śledztwo w sprawie ukochanego klubu".

Więcej o:
Komentarze (39)
Wisła Kraków. Prokurator prowadzący śledztwo jest kibicem Wisły
Zaloguj się
 • krakoos78

  Oceniono 17 razy 11

  Nie jest tajemnicą, że 99% przestępczego, ale też sędziowskiego, prokuratorskiego, adwokackiego i lekarskiego światka w Krakowie to kibice Wisły. Cracovia na zbyt długo zniknęła z piłkarsko-ekstraklasowej mapy i kilka pokoleń wyrosło na sukcesach Białej Gwiazdy. Wynik wszelkich lokalnych rozpraw jest z góry przesądzony. Wystarczy popatrzeć jak długo z 40 milionowym zadłużeniem Wisła otrzymywała licencję. Podejrzewam, że podobnie jest z Legią w Warszawie.

 • remo29

  Oceniono 10 razy 10

  No to musi być naprawdę obiektywny ;)

 • signum_t

  Oceniono 9 razy 9

  Bandyci, prokuratorzy, Vanny, pewnie jeszcze policjanci i złodzieje na jednej trybunie. Państwo w państwie. Tak się bawią ludzie...

 • wnuczek_akowca

  Oceniono 15 razy 9

  Jest kibicem Wisły czyli bywał w lożach VIP za czasów Marzenki? Spotykał się w nich i z Marzenką i z Miśkiem? To teraz jego praca będzie szła w kierunku postawienia zarzutów czy umorzonka?

 • hockib

  Oceniono 12 razy 8

  Czy kogoś jeszcze dziwi, że od lat pogłębiała się patologia w wiśle? Policjanci i prokuratorzy nie tylko zasiadali w lożach vip klubu, ale wyjeżdżali na sponsorowane przez klub zagraniczne wyjazdy. Teraz ten sponsorowany przez klub wiślacki prokurator ma obiektywnie prowadzić śledztwo??? Kpina z wymiaru sprawiedliwości!!!

 • nemecpiotr

  Oceniono 10 razy 8

  krakowska prokuratura to SKORU<POWANE DNO

 • romangrzybek

  Oceniono 7 razy 7

  Mieszkania "Miśka" nie przeszukano. Za wysokie progi na prokuratorskie nogi.

 • buk-humor-dziczyzna

  Oceniono 7 razy 7

  oto polandia - kraj misków

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX