Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Jakub Błaszczykowski trenował z Wisłą Kraków [WIDEO]

W środę Jakub Błaszczykowski zameldował się na treningu Wisły w miejscowości Myślenice. Był to pierwszy oficjalny trening reprezentanta Polski z zespołem Białej Gwiazdy.
Zobacz wideo

Wszystko wskazuje, że Błaszczykowski zostanie piłkarzem Wisły, choć przyszłość klubu wciąż nie jest jasna. Piłkarz jest bardzo zaangażowany w próbę ratowania krakowskiego klubu i chce pomóc swojej dawnej drużynie, dlatego angażuje się również w rozmowy organizacyjne. - Wszystko wyjaśni się w najbliższym czasie - usłyszeliśmy z otoczenia piłkarza. Piłkarz pojawił się w Myślenicach, gdzie Wisła Kraków zaczyna okres przygotowawczy. Ale żadnej umowy wciąż nie podpisał.

Ewentualne sprawy kontraktowe zostaną dograne w momencie, w którym Biała Gwiazda będzie pewna gry w Ekstraklasie, a klub będzie miał szanse na realną walkę w lidze. Błaszczykowski cały czas chce pomóc Wiśle i sam jest mocno zaangażowany w sprawę Białej Gwiazdy, dlatego gotowy jest grać za darmo.

Kuba przyjechał na środowy trening w towarzystwie Pawła Brożka oraz Marcina Wasilewskiego, czyli najbardziej doświadczonych zawodników Białej Gwiazdy.

Błaszczykowski może grać za darmo, ale klub musi mieć ambicje sportowe

- Błaszczykowski ponoć jest w stanie grać pół roku bez pensji z Wisły, ale oczekuje perspektyw sportowych. Nie będzie grał w otoczeniu samych juniorów, więc jeśli nic się nie zmieni, dzisiejszy trening był po prostu, by nie rdzewieć - napisał na TT Michał Trela, dziennikarz Przeglądu Sportowego.

Więcej o: