Adam Nawałka rezygnuje z piłkarza Lecha Poznań. Miał zostać gwiazdą, zagra w trzeciej lidze

Adam Nawałka pozwolił na odejście Dioniego z Lecha Poznań. Napastnik prawdopodobnie trafi do trzeciej ligi hiszpańskiej.
Zobacz wideo

Dionisio Emanuel Villaba Rojano, znany jako "Dioni", trafił do Lecha Poznań latem 2018 roku. Przyszedł z trzeciej ligi hiszpańskiej z CF Fuenlabrada, w której rozegrał 82 mecze i strzelił 47 goli. Teraz ma odejść z Lecha. Jak informuje hiszpańska strona "Leo Noticias" dogadał się już z Cultural Leonesą, a do przeprowadzenia transferu brakuje jedynie podpisów. Dioni od początku miał probiemy z komunikacją, nie mówił ani po polsku, ani po angielsku. W rundzie jesiennej 29-latek zagrał w ośmiu meczach i przez 215 minut nie strzelił ani jednego gola. Rozegrał również dwa spotkania w trzecioligowych rezerwach, w których również nie zdobył bramki.

Nawałka wprowadza zmiany w Lechu Poznań

To jedna z kilku zmian w ekipie Adama Nawałki. Paweł Tomczyk i Hubert Sobol mają zostać wypożyczeni, prawdopodobnie do klubów pierwszej ligi. Z zespołem niemal na pewno pożegna się również Mihai Radut - w jego miejsce z Bytovii Bytów ma przyjść Juliusz Letniowski - oraz być może Maciej Gajos.

Więcej o: