Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Kuriozalna wizytówka Ly Vanny. Zawartość strony internetowej szokuje

Dziennikarz katowickiego "Sportu" Mateusz Miga dotarł do wizytówki zostawionej przez Vannę Ly na stadionie Wisły Kraków. Okazuje się, że biznesmen miał powiązanie z firmą Adia. Na kartoniku jest także adres strony internetowej. Jej zawartość może jednak zaskoczyć.
Zobacz wideo

Wisła Kraków wróciła w ręce Towarzystwa Sportowego Wisła po tym, jak Vanna Ly ostatecznie nie zapłacił za przejęcie klubu. Zbigniew Boniek ostrzegał przed tym najważniejsze osoby w klubie. Sam biznesmen opowiadał mnóstwo historyjek. Twierdził, że ma prawa do biografii Alego Agcy, który przeprowadził zamach na Jana Pawła II. Zostawił po sobie także wizytówkę, z której wynika, że ma powiązanie z fimą Adia Investment. Mateusz Miga sprawdził, że  jego adres e-mail na tym kartoniku ma domenę adia-investment.com. Gdy wchodzi się jednak na stronę adia-investment.com można zobaczyć coś takiego. 

AdiaAdia Twitter

Może to sugerować, że strona jest w budowie, ale portal webarchive.org pokazuje, że na stronie nie było nic innego od kwietnia 2018 roku. Google pokazuje również, że  strona może mieć powiązanie ze Swiss Financial Group, której właścicielem jest właśnie Vanna Ly. 

Nie tylko Wisła Kraków została oszukana

Kontakt z Ly Vanną się jednak urwał, a jego żona przekonuje, że doznał zawału serca na pokładzie samolotu. Jednak jak się okazuje, Vanna Ly oszukał nie tylko Wisłę Kraków. W przeszłości chwalił się swoimi inwestycjami w Manchester City, Fenerbahce czy Genoi. Ale Boniek ujawnił, co o nim myślą we włoskim mieście - "takiego oszusta jeszcze nie widzieli" - i powiedział, że przed tym samym ostrzegał byłą prezes Wisły Kraków Marzenę Sarapatę i prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego. Według włoskich mediów Vanna Ly miał zainwestować w port w Genui i przejąć klub od Enrico Preziosiego, ale nagle zniknął - pisaliśmy kilka dni temu