Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Władze klubu przekazały 40 tys. złotych w gotówce kibolom

Szymon Jadczak, dziennikarz "Superwizjera" TVN, odsłonił szokujące kulisy meczu z Lechem Poznań. Jeden z przedstawicieli władz Wisły Kraków przekazał kibolom 40 tys. złotych w gotówce, które klub zarobił na sprzedaży biletów.
Zobacz wideo

- Po meczu z Lechem władze Wisły dały w gotówce 40 tys. złotych przedstawicielom SKWK (Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków). Kibole przyszli po kasę w towarzystwie wysoko postawionych Sharksów (bojówka Wisły Kraków) - napisał na Twitterze Szymon Jadczak, dziennikarz "Superwizjera" TVN. Wcześniej kulisy tej sprawy przedstawił na antenie TVN24. - Klub w sobotę rozwiązał wszelkie umowy z SKWK. Śledczy będą wyjaśniali, za co właściwie Wisła płaciła kibicom i czy wypłacenie im pieniędzy po spotkaniu z Lechem nie naraziło na szkodę interesów innych wierzycieli - czytamy artykule na portalu TVN24.

40 tys. złotych, które władze Wisły przekazały przedstawicielom SKWK, pochodziło ze sprzedaży biletów na mecz z Lechem Poznań. Mobilizacja kibiców sprawiła, że w klubie pierwszy raz od kilku miesięcy pojawiła się gotówka. Nie został jednak przeznaczona na spłatę zadłużenia wobec piłkarzy i pozostałych pracowników klubu, którzy nie otrzymywali wynagrodzeń od kilku miesięcy.

Policja weszła do klubu! Prokuratura rozpoczyna śledztwo

We wtorek do klubu Wisła S.A. i Towarzystwa Sportowego Wisła - poinformował Szymon Jadczak, dziennikarz TVN. Prokuratura Okręgowa w Krakowie rozpoczyna śledztwo w sprawie nieprawidłowości, których miały się dopuścić zarządy Wisły i TS-u

Śledztwo ma poprowadzić Jan Kościsz, prokurator, który 20 lat temu oskarżał Pawła M. pseudonim "Misiek", przywódcę kiboli Wisły Kraków - informuje portal eurosport.tvn24.pl. RMF FM podaje, że w Krakowie została przeprowadzona gigantyczna akcja krakowskiej policji i prokuratury. We wtorkowy poranek przed budynkiem TS Wisła stało kilka radiowozów. Do środka weszli funkcjonariusze wraz z psem tropiącym.

Wisła Kraków pod wpływem bandytów

Wisła Kraków wciąż znajduje się pod wpływem bandytów. - Niewiele się zmieniło. Do upadku Wisły przyczyniło się całe krakowskie środowisko, ale głównie "Misiek" - mówił kilka dni temu Szymon Jadczak w specjalnym odcinku programu "Dogrywka" w Studio Sport.pl. Jakie wpływy mają bandyci w klubie? Kto zarządza siłownią na terenach "TS Wisła"? I kim w transakcji pomiędzy Vanną Ly, Matsem Hartlingiem a Towarzystwem Sportowym Wisła był Adam Pietrowski? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w programie "Dogrywka". Całość do obejrzenia w materiale wideo na górze strony.

Policja wkroczyła do klubu

Policja weszła we wtorek do klubu Wisła S.A. i Towarzystwa Sportowego Wisła - poinformował Szymon Jadczak, dziennikarz TVN. Prokuratura Okręgowa w Krakowie rozpoczyna śledztwo w sprawie nieprawidłowości, których miały się dopuścić zarządy Wisły Kraków SA i Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.

Wisła Kraków bez licencji

Komisja Licencyjna Polskiego Związku Piłki Nożnej zawiesiła Wiśle Kraków licencję na grę w ekstraklasie. Jeżeli nie zostanie ona odwieszona na start rozgrywek, klub zostanie ukarany walkowerem za każdy mecz. Trzy takie sytuacje spowodują, że Wisła Kraków zostanie wyrzucona z ligi! Dotychczasowe wyniki drużyny zostaną utrzymane. Wszystko przez to, że drużyna Macieja Stolarczyka rozegrała więcej niż połowę meczów obecnego sezonu. Decydujące o tym było spotkanie 19. kolejki, kiedy krakowiacy pokonali na wyjeździe Wisłę Płock 2:1. Pierwszy mecz w 2019 roku Wisła Kraków ma rozegrać 11 lutego. Będzie to wyjazdowe spotkanie z Górnikiem Zabrze. Po 20 kolejkach "Biała Gwiazda" zajmuje ósme miejsce w lidze z dorobkiem 29 punktów.

Więcej o: