Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Wisła Kraków. Policja weszła do klubu! Prokuratura rozpoczyna śledztwo

Policja weszła we wtorek do klubu Wisła S.A. i Towarzystwa Sportowego Wisła - poinformował Szymon Jadczak, dziennikarz TVN. Prokuratura Okręgowa w Krakowie rozpoczyna śledztwo w sprawie nieprawidłowości, których miały się dopuścić zarządy Wisły Kraków SA i Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków.
Zobacz wideo

Śledztwo ma poprowadzić Jan Kościsz, prokurator, który 20 lat temu oskarżał Pawła M. pseudonim "Misiek", przywódcę kiboli Wisły Kraków - informuje portal eurosport.tvn24.pl. RMF FM podaje, że w Krakowie została przeprowadzona gigantyczna akcja krakowskiej policji i prokuratury. We wtorkowy poranek przed budynkiem TS Wisła stało kilka radiowozów. Do środka weszli funkcjonariusze wraz z psem tropiącym.

Policja weszła m.in. do miejsc związanych z działaczami Wisły Kraków. Funkcjonariusze poszukują dokumentów związanych z działalnością poprzedniego zarządu, oraz byłej prezes Wisły Marzeny Sarapaty - podaje RMF FM.

Policja i CBŚP w klubie. Funkcjonariusze odwiedzili 15 lokali w tym mieszkanie Marzeny Sarapaty

We wtorek nad ranem policja i funkcjonariusze Centralnego Biura Śledczego Policji pojawili się w budynkach Wisły Kraków i Towarzystwa Sportowego. - Śledztwo zostało wszczęte 31 grudnia. Dotyczy działania na szkodę spółki - tłumaczy Sport.pl rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Jak ustaliliśmy, akcja Komendy Wojewódzkiej Policji i Centralnego Biura Śledczego Policji objęła 15 lokali na terenie całego miasta, w tym siedziby Wisły i TS, a także lokale prywatne i działalności gospodarcze. Jak poinformował na Twitterze dziennikarz TVN Szymon Jadczak, jednym z adresów, który mieli odwiedzić funkcjonariusze, było mieszkanie byłej prezes Wisły Marzeny Sarapaty.

Kolejne informacje obciążające Marzenę Sarapatę

Jak poinformował na Twitterze Mateusz Miga, dziennikarz "Sportu", w grudniu z klubowego konta Wisły Kraków wypłaconych zostało 60 tys. złotych, które zostały przeznaczone na spłatę zajęcia komorniczego na prywatnym koncie Marzeny Sarapaty.

Władze Wisły Kraków przekazały 40 tys. złotych w gotówce kibolom

- Po meczu z Lechem władze Wisły dały w gotówce 40 tys. złotych przedstawicielom SKWK (Stowarzyszenie Kibiców Wisły Kraków). Kibole przyszli po kasę w towarzystwie wysoko postawionych Sharksów (bojówka Wisły Kraków) - napisał na Twitterze Szymon Jadczak, dziennikarz "Superwizjera" TVN. Wcześniej kulisy tej sprawy przedstawił na antenie TVN24. - Klub w sobotę rozwiązał wszelkie umowy z SKWK. Śledczy będą wyjaśniali, za co właściwie Wisła płaciła kibicom i czy wypłacenie im pieniędzy po spotkaniu z Lechem nie naraziło na szkodę interesów innych wierzycieli - czytamy artykule na portalu TVN24.

Wisła Kraków pod wpływem bandytów

Wisła Kraków wciąż znajduje się pod wpływem bandytów. - Niewiele się zmieniło - mówił kilka dni temu Szymon Jadczak w specjalnym odcinku programu "Dogrywka" w Studio Sport.pl. Towarzystwo Sportowe Wisła rozwiązało umowę z Matsem Hartlingiem i Vanną Ly. - To jedna z niewielu rzeczy, która udała się ludziom w klubie - mówi Szymon Jadczak, dziennikarz "Superwizjera TVN" i autor głośnego materiału "Bandyci i piłka nożna", w którym ujawnił powiązanie Wisły Kraków z bandytami. - Od tego czasu zmieniło się niewiele. Do upadku Wisły przyczyniło się całe krakowskie środowisko, ale głównie "Misiek" - zaznacza Jadczak w programie "Dogrywka" w Studio Sport.pl. Jakie wpływy mają bandyci w klubie? Kto zarządza siłownią na terenach "TS Wisła"? I kim w transakcji pomiędzy Vanną Ly, Matsem Hartlingiem a Towarzystwem Sportowym Wisła był Adam Pietrowski? Odpowiedź na te pytania znajdziecie w programie "Dogrywka". Całość do obejrzenia w materiale wideo na górze strony.

Wisła Kraków szuka inwestora

W Krakowie trwa gorączkowe poszukiwanie inwestora chcącego kupić akcje Wisły Kraków. Po tym, jak Towarzystwo Sportowe odstąpiło od umowy z Vanną Ly i Matsem Hartlingiem, spółka ponownie stała się własnością TS-u. Ten nie dysponuje jednak środkami na utrzymanie klubu i od kilku dni prowadzi kolejną turę negocjacji z potencjalnymi inwestorami. Nie jest to jednak łatwe, bo Wisła zaczęła tracić główne aktywa – piłkarzy. Kartą przetargową nie będą też grunty przy Reymonta, które – jak ogłosiło Towarzystwo Sportowe – nie są na sprzedaż.

Więcej o:
Komentarze (88)
Wisła Kraków. Policja weszła do klubu! Prokuratura rozpoczyna śledztwo
Zaloguj się
 • tilow3

  Oceniono 30 razy 22

  Gdyby Sarapata należała do PO, już dawno w świetle kamer tvpis o 6 nad ranem byłaby wyprowadzano do aresztu w kajdankach. Ale, że należy do mafii, czyli stanowi kluczowe dla władzy stanowisko, wszystko odbędzie się po cichu. I bez obaw! nie po to PiS przejmował sądy, żeby komuś coś się stało, Trochę szumu dla publiki a suweren ma krótka pamięć. No i ta skuteczna propaganda, "głupi Polacy wszystko kupują" - przytaczając klasyka Morawieckiego.

 • signum_t

  Oceniono 12 razy 12

  Prokuratura i policja ja poswietowaly, poszły w korowodzie trzech króli, a teraz zaczynają pracować. Chyba za późno o kilka tygodni, jeśli nie miesięcy.

 • pull_up

  Oceniono 14 razy 12

  A wyciągnęła Sarapatę z chlewa o 6 rano na sznurku?

 • huragan70

  Oceniono 10 razy 10

  No to rozumiem że już ktoś dał im znać że wszystko ogarnięte, można więc wchodzić?

 • salcesonowyskrytozerca1

  Oceniono 10 razy 10

  Wybory za pasem. Czas zacząć show "Jak oni rządzą"

 • tomcioned

  Oceniono 11 razy 9

  Teraz weszli?? Jak już wszystko elegancko posprzątane?? Typowe.

 • blechtrommel

  Oceniono 11 razy 9

  A może ten festiwal polskiego absurdu, głupoty i złodziejstwa (z maczetą w tle) to początek zapowiadanej przez władze rechrystianizacji Europy? Zepsuta Europa wyraźnie potrzebuje uzdrowienia wzorem polskim, który zaprowadzimy pod duchowym przywództwem Najświętszej Panienki? Proszę nie wylać kiboli, ich szaliki zostały właśnie pobłogosławione na Jasnej Górze. Także są święte. Szalik pana Miśka też jest święty.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX