Legia Warszawa żegna się z trzema piłkarzami! Niewypały transferowe

Legia Warszawa żegna się z Jose Kante, Chrisem Philippsem i Cristianem Pasquato - informuje Legia.net. Ta trójka nie poleci z drużyną na obóz i dostała wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów. W kadrze zabrakło również Arkadiusza Malarza.
Zobacz wideo

Legia Warszawa robi spore zmiany w swojej szatni zimą. Do klubu przyszli już Salvador Agra i Luis Rocha, a następny w kolejce może być Carlos Embalo z Palermo. Niektórzy piłkarze będą musieli jednak odejść. William Remy ma ofertę z Anglii, za to nadal nie wiadomo, co z Michałem Pazdanem, który odrzucił oferty z Turcji.

Legia na pewno będzie chciała się jednak pozbyć trójki Jose Kante, Chris Philipps, Cristian Pasquato. Każdy z tych piłkarzy dostał wolną rękę w poszukiwaniu nowych klubów i nie polecą z zespołem na obóz do Portugalii - informuje Legia.net. Dodatkowo Mateusz Hołownia ma zostać wiosną wypożyczony, podobnie jak i Łukasz Turzyniecki. W kadrze nie ma również miejsca dla Arkadiusza Malarza. Bramkarz jest dopiero trzeci w hierarchii Ricardo Sa Pinto i zimą może odejść do Górnika Zabrze.

Kante, Philipps i Pasquato zawiedli

Cała trójka to duże niewypały transferowe Legii. Jose Kante przyszedł latem za darmo z Wisły Płock i zapowiadał się na spore wzmocnienie ataku. Jednak po dobrym początku znacznie obniżył loty i grał coraz mniej. Łącznie wystąpił w 25 meczach (choć na boisku przebywał jedynie przez 1225 minut), w których strzelił pięć goli i zaliczył jedną asystę. Pasquato przyszedł do Legii z Juventusu przed sezonem 2017/18, ale Włoch zawodził od początku. W 36 meczach strzelił trzy gole i zaliczył pięć asyst. Za to Chris Philipps praktycznie nie gra w tym sezonie, we wszystkich rozgrywkach uzbierał jedenaście meczów, zdobył bramkę i zaliczył dwie asysty. Do klubu przyszedł rok temu w zimowym oknie transferowym z FC Metz.

Kadra Legii Warszawa:

  • BRAMKARZE: Radosław Majecki, Radosław Cierzniak, Cezary Miszta.
  • OBROŃCY: Michał Pazdan, Inaki Astiz, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek, Paweł Stolarski, William Remy, Artur Jędrzejczyk, Luis Rocha.
  • POMOCNICY: Domagoj Antolić, Michał Kucharczyk, Marko Vesović, Dominik Nagy, Kasper Hamalainen, Andre Martins, Cafu, Miroslav Radović, Sebastian Szymański, Salvador Agra, Mateusz Praszelik, Michał Karbownik.
  • NAPASTNICY: Carlitos, Jarosław Niezgoda, Sandro Kulenović.
Ikona Sportu 2018 czytelników Sport.pl to:
Adam Bielecki i Denis Urubko
9%
Bartosz Kurek
25%
Michał Kubiak
5%
Vital Heynen
3%
Kamil Stoch
17%
Stefan Horngacher
3%
Robert Lewandowski
4%
Robert Kubica
13%
Andrzej Bargiel
3%
Justyna Święty-Ersetic
5%
Michał Haratyk
0%
Adam Kszczot
2%
Wojciech Nowicki
0%
Anita Włodarczyk
3%
A. Kobus-Zawojska, M. Springwald, M. Wieliczko i K. Zillmann
0%
Reprezentacja Polski w amp futbolu
8%
Więcej o: